Nauka angielskiego na wakacjach

Strona główna » Nauka angielskiego na wakacjach

Nauka angielskiego na wakacjach

Wkrótce rozpoczną się wakacje i wiele osób robi w tym czasie przerwę w nauce języka. Im dłużej jednak nie będziemy go używać, tym trudniej będzie nam się komunikować. Mogłoby się wydawać, że podczas wakacji, gdy skupiamy się głównie na odpoczynku, nasz umysł nie jest nastawiony na przyswajanie nowej wiedzy – jest jednak zupełnie inaczej. Wypoczęty mózg i dużo pozytywnych emocji doskonale wpływają na naukę nowych rzeczy, a więc również języka. Nauka angielskiego na wakacjach to dobry pomysł

Najlepszym sposobem jest oczywiście wyjazd zagraniczny, najlepiej do kraju anglojęzycznego, gdzie jesteśmy stale otoczeni językiem obcym – słyszymy go na ulicy, widzimy angielskie napisy, oglądamy i słuchamy angielskie media. Taka sytuacja bardzo sprzyja nauce języka. Jeśli jednak nie wyjeżdżasz za granicę, można i tak świetnie wykorzystać wakacje do nauki języka, ważne, aby, jak najwięcej czynności połączyć z jego przyswajaniem.

Nauka angielskiego na wakacjach –  kurs językowy

Wakacje to również świetny moment, aby zapisać się na intensywny kurs językowy. Mamy wtedy więcej czasu, nie jesteśmy niczym obciążeni. Dotarcie na zajęcia podczas ładnej pogody nie jest tak trudne, jak w zimny deszczowy wieczór, a świeży wypoczęty umysł przyswoi więcej wiedzy niż podczas roku szkolnego. Przed wyjazdem zagranicę natomiast warto poćwiczyć nowe umiejętności i skupić się na frazach, wyrażeniach i słownictwie związanych z podróżą, szukaniem pracy sezonowej czy zamawianiem dań w restauracji.

Nauka angielskiego na wakacjach – czytanie

Dobrym sposobem na efektywne przyswajanie języka angielskiego jest czytanie gazet i książek. Warto też ćwiczyć pisanie i czytanie przez odwiedzanie forów podróżniczych, gdzie podróżujący dzielą się opiniami i uwagami. Najpopularniejsze z nich to TripAdvisor i Lonely Planet. Możesz tam również poszukać potencjalnych współtowarzyszy podróży.
Innym prostym sposobem pozwalającym poszerzyć swoje słownictwo z zakresu jedzenia jest czytanie składów produktów.

Nie ma nic lepszego niż nauka angielskiego na wakacjach w Londynie.

Nauka angielskiego na wakacjach – rozumienie ze słuchu

Jeżeli mamy okazję znaleźć się w kraju anglojęzycznym, warto przysłuchiwać się rozmowom innych osób. Pomaga to w przyswojeniu słów i zwrotów oraz w wykształceniu odpowiedniego akcentu i poprawnej wymowy. Możemy robić to niemal wszędzie, w autobusie w restauracji czy w kolejce w sklepie.

A cóż, jeśli nie wyjeżdżamy? Wiele darmowych kanałów, filmów i klipów znajdziemy na YouTube. Warto też raz na jakiś czas włączyć telewizję na anglojęzycznej stacji i oglądać wiadomości odnoszące się do wydarzeń, o których słyszeliśmy wcześniej w języku ojczystym. Pomaga też oglądanie filmów w oryginale, najlepiej z angielskimi napisami.

Nauka angielskiego na wakacjach- wykorzystaj każdą okazję

Jeśli masz tylko okazję, nie bój się mówić. Mówienia można nauczyć się tylko mówiąc. Nie bój się, że popełnisz błąd, obywatele krajów anglojęzycznych nigdy nie oceniają negatywnie osób, które starają się mówić po angielsku. Warto więc próbować mówić w tym języku przy każdej możliwej okazji; na przykład zamawiając jedzenie w restauracji, pytając o drogę czy zasięgając informacji w swoim hotelu.

Istnieją też aktywności, które pozornie nie kojarzą się z nauką języka. Niewiele osób uważa bowiem, że gry komputerowe mogą dopomóc w nauce angielskiego. Są one jednak świetnym sposobem na ćwiczenie czytania, słuchania i mówienia po angielsku, pozwalając jednocześnie poznać anglojęzycznych znajomych.

W nauce pomaga także muzyka. Warto dowiedzieć się, o czym śpiewa twój ulubiony wykonawca i śpiewać razem z nim. Słowa i zwroty użyte w piosenkach, łatwo jest zapamiętać. Ich teksty można znaleźć na wielu popularnych serwisach.

Z kolei pisanie bloga z podróży po angielsku doskonale rozwija umiejętność pisania.

Natomiast jeśli nudzi Ci się w kolejce, otwórz aplikację w swoim telefonie i naucz się kilku słówek. Aby poznać słownictwo techniczne, możesz w nim zmienić język na angielski – dzięki temu szybko przyzwyczaisz się do nowych etykiet i napisów.