4 darmowe aplikacje do nauki angielskiego

Strona główna » 4 darmowe aplikacje do nauki angielskiego

Obecnie użytkownicy smartphonów mają duży dostęp do darmowych aplikacji pomagających w nauce języka obcego. Pozwalają one nie tylko szybciej i efektywniej się uczyć, ale również przypominają o lekcjach, pokazują poczynione postępy i motywują do dalszej pracy. Z drugiej strony ich mnogość sprawia, że uczniom ciężko wybrać narzędzie, które będzie spełniać ich w 100% oczekiwania. Z tego powodu poniżej przeanalizowano 4 najpopularniejsze darmowe aplikacje do nauki angielskiego.  

Busuu

Busuu to aplikacja, która podbiła serca młodych ludzi. Jest dość prosta w obsłudze, a błędy, jeśli jakieś się pojawiają, są eliminowane lub poprawiane dzięki licznym aktualizacjom. Z narzędzia mogą korzystać osoby, które chcą się nauczyć angielskiego od zera do poziomu średniozaawansowanego. Sama aplikacja ma wiele zalet. Pozwala na anglojęzyczne konwersacje, a ćwiczenia pisemne są sprawdzane przez członków społeczności. Z Busuu można korzystać na komputerze lub telefonie, a aby się uczyć nie trzeba być online. Wystarczy ściągnąć dany kurs na swoje urządzenie. Niestety, aplikacja ma też wady, do których należy brak możliwości ustalenia celu nauki oraz brak jakiejkolwiek motywacji ze strony aplikacji. Gdy użytkownik zrobi przerwę w lekcjach, Busuu nie wysyła przypomnień ani alertów, co przekłada się na nie systematyczną naukę. 

Wykonaj test online


Duolingo

To całkowicie darmowa aplikacja do nauki angielskiego, przez co stała się niezwykle popularna. Jej interfejs jest dość prosty w obsłudze, a użytkownik może się uczyć języka od poziomu podstawowego do zaawansowanego. Przed przystąpieniem do kursu, uczeń wykonuje krótki test językowy, na podstawie którego zostaje skierowany do odpowiednich ćwiczeń. Aplikacja jest niezwykle motywująca – w przypadku dłuższej przerwy od razu wysyła liczne powiadomienia i alerty. Choć najbardziej popularna była w 2013 i 2014 roku, to nadal jej funkcjonalność stoi na wysokim poziomie. Niestety, korzystając z niej, należy się mierzyć z licznymi reklamami pojawiającymi się po każdej lekcji. Czy skuteczna nauka angielskiego jest możliwa bez kontaktu
z native speakerem


Aplikacje do nauki języka mają wiele zalet, czy są jednak w stanie zastąpić naukę z native speakerem? Zapewne nie, uczą dyscypliny, słówek w jakimś stopniu zapewne też szlifują umiejętności gramatyczne. Nie są w stanie jednak zastąpić nauczania z tutorem – nativem. Ten wariant daje możliwość bezpośredniej komunikacji oraz natychmiastowej korekcie błędów gramatycznych i językowych. Przede wszystkim to nauka w Szkole Językowej , takiej jak Three Lions to kontakt z „żywym” angielskim.


Wordable

Darmowe aplikacje do nauki angielskiego mają różnorodną strukturę. Pod tym kątem Wordable jest wyjątkowa, ponieważ działa na zasadzie gry społecznościowej. Codziennie pojawiają się w niej nowe zadania do wykonania, które są niezwykle zróżnicowane. Może to być m.in. translacja tekstów, czy dopasowywanie obrazków. Oferuje lekcje z zakresu A1-C1, więc przeznaczona jest dla każdej osoby, niezależnie od umiejętności językowych. Jej wadą jest jednak to, że użytkownik ogranicza się tu jedynie do nauki słówek. 

Squid

To jedna z najnowszych darmowych aplikacji do nauki angielskiego. Squid zbiera informacje w interesujących użytkownika tematach. Artykuły są w języku angielskim, a sama aplikacja ma niezwykle przejrzysty interfejs. Obcojęzyczne newsy zawsze mają w swojej treści podkreślone kluczowe zwroty i słowa, a po zakończeniu czytania, użytkownik przechodzi krótki test sprawdzający, czy wszystko dobrze zrozumiał. Artykuły mają różny poziom trudności, a sama aplikacja skierowana jest dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje słownictwo przy tym dowiadując się czegoś o świecie