Szybka nauka angielskiego. Jak to zrobić?

Strona główna » Szybka nauka angielskiego. Jak to zrobić?

Nauka języka angielskiego wcale nie musi być długim i żmudnym procesem. Wystarczy dobrze zaplanować edukację i wybrać odpowiedni kurs, aby poznać podstawy języka obcego. Bez wątpienia szybka nauka angielskiego jest możliwa. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek, które pomogą poprawić Twoje umiejętności komunikacyjne. 

Czy szybka nauka angielskiego jest skuteczna? 

Panuje przekonanie, że szybka nauka angielskiego nie jest skuteczna. Kilka lat temu, gdy dostęp do treści dydaktycznych był utrudniony, uczenie się języków nie należało do najłatwiejszych. Obecnie wiele rzeczy uległo zmianie. Dostęp do edukacyjnych treści i kursów online ma każdy użytkownik Internetu, a anglojęzyczne filmy oraz artykuły są na wyciągnięcie ręki. Tempo nauki i widoczność rezultatów uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji każdej osoby. Czas poświęcony na angielski również ma bardzo duże znaczenie. Poniżej omawiamy jak efektywnie uczyć się języka obcego. 

Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego? 

Nauka angielskiego może być szybka, skuteczna i przyjemna. To, po jakim czasie zaczniesz mówić w języku obcym, zależy od Ciebie i czasu poświęconego na edukację. Inne wyniki będzie mieć osoba poświęcająca codziennie 30 minut na naukę, a inne uczeń mający kontakt z angielskim jedynie podczas dodatkowych zajęć. Każdy z nich osiągnie swój cel językowy w innym czasie. 

Przede wszystkim powinieneś pamiętać, że podczas nauki angielskiego online liczy się słownictwo, a nie gramatyka. Możesz znać wszystkie czasy i podstawy gramatyczne tworzące zdania, jednak bez znajomości słów, które mają je tworzyć, nie będziesz się komunikował. Do nauki słownictwa należy podejść rozsądnie.

Platforma e-learningowa Three Lions – do samodzielnego ćwiczenia

Raz przyswojone informacje łatwo zapomnieć, dlatego codziennie należy powtarzać zapamiętany materiał oraz uczyć się nowego słownictwa. Chcąc uzyskać szybkie efekty, zaleca się poznawać co najmniej 5 nowych słówek dziennie. W takim trybie zdążysz nauczyć się dużej ilości materiału oraz powtórzyć już znane słownictwo. 

Codziennie na samodzielną naukę angielskiego warto poświęcać co najmniej 15 minut, w razie potrzeby długość lekcji można modyfikować. Poleca się również zainwestować w kurs językowy, który rozwinie Twoje praktyczne umiejętności komunikacyjne. Dzięki niemu będziesz mógł utrwalać zdobytą wiedzą i zyskasz dostęp do profesjonalnych materiałów dydaktycznych. Szybka nauka angielskiego jest możliwa, a przy tak intensywnej pracy, poznasz podstawy języka obcego w mniej niż 6 miesięcy. 

Wykonaj test online

Szybka nauka angielskiego – proponowane metody

Chcąc się szybko nauczyć angielskiego, warto skorzystać z kursu językowego. Intensywne lekcje z native speakerem i kwalifikowanym nauczycielem w krótkim czasie pozwolą Ci opanować materiał na podstawowym poziomie. Nie zapominaj o ćwiczeniach w domu! Korzystaj z lekcji, a przerobiony materiał powtarzaj samodzielnie. Wypowiadaj słówka, zwroty i zdania na głos, dzięki czemu szybciej je utrwalisz i nauczysz się je poprawnie wymawiać. 

Pamiętaj, że szybka nauka angielskiego opiera się na jak największej stymulacji mózgu. Otaczaj się anglojęzycznymi fiszkami, oglądaj seriale z napisami w języku obcym, słuchaj obcojęzycznej muzyki, czytaj jak najwięcej oraz staraj się myśleć po angielsku w codziennych sytuacjach. To pozwoli Ci się obyć z językiem i w szybkim czasie zobaczyć efekty.