Kurs angielskiego FCE EXAM online
Zdaj pierwszy poważny egzamin z angielskiego ważny przez całe życie. Ucz się od ekspertów z 20-letnim doświadczeniem.
EGZAMIN B2 + FCE
Kursy FCE EXAM English przygotują Cię do każdej części egzaminu Cambridge FCE. To pewnie Twój pierwszy egzamin językowy, ale ważny bo na całe życie!
Mamy 20-letnie doświadczenie w tworzeniu kursów językowych i kursów egzaminacyjnych z języka angielskiego. Doskonale poruszamy się nie tylko w obszarze nauczania języka, ale też wiemy jak skutecznie przygotować do egzaminu. Bazujemy na autorskich materiałach przygotowanych przez naszego metodyka nauczania, opracowanych tak, abyś łatwo i skutecznie przyswajał niezbędną wiedzę.
Egzamin FCE – jak się do niego przygotować
- Przygotowując Cię do egzaminu skoncentrujemy się na najbardziej problematycznych jego obszarach. W ten sposób efektywnie przejdziemy przez wszystkie kwestie, które mogą sprawić Ci trudność. Skupimy się na zmaksymalizowaniu efektów w czasie.
- Lekcje są prowadzone wyłącznie przez doświadczonych native speakerów skoncentrowanych
- Materiały są przygotowane specjalnie tak, aby ukierunkować Cię w przyswojeniu niezbędnej wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu
- Gramatyka i słownictwo oparte są na wymaganiach egzaminów Cambridge FCE
-
RODZAJ KURSU
Kurs w wersji ONLINE. Zajecia w oparciu o nasze autorskie materiały egzaminacyjne, nie ma konieczności kupowania drogiego podręcznika.
Wszystkie materiały dostarcza Three Lions – w tym arkusze egzaminacyjne Cambridge. W cenie kursu takze egzamin próbny.
-
LEKCJE
Trwają 2 x 90 min w tygodniu.
Zajęcia prowadzą wyłącznie wykwalifikowani lektorzy – native speakerzy.
Lekcje organizowane są w małych grupach, maksymalnie jest to 9 osób, dzięki temu każdemu uczniowi możemy poświęcić wiecej uwagi.
-
TECHNOLOGIA
- Nowe materiały szkoleniowe są dodawane do Twojego konta w chmurze przed rozpoczęciem zajęć
- Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem Zoom
- Po lekcji naukę kontynuujesz za pośrednictwem platformy e-learningowej
Przygotuj się z nami do egzaminu FCE
Ten specjalnie opracowany kurs FCE EXAM, pozwoli Ci poznać specyfikę poszczególnych części egzaminu i precyzyjne wymagania każdej z tych części. Lekcje koncentrują się na gramatyce i słownictwie powszechnie występującym na egzaminie FCE Cambridge. Realizujemy je opierając się na autentycznych materiałach egzaminacyjnych Cambridge.
W trakcie kursu poszerzysz swoje słownictwo, a my pomożemy Ci usunąć błędy i luki w Twojej wiedzy gramatycznej. W ten sposób nabierzesz pewności siebie. Dodatkowo utrwalisz i przećwiczysz zdobytą podczas zajęć wiedzę wiedzę korzystając z naszej platformy e-learningowej.
Jak się przygotować na egzamin FCE
- Uczysz się z dwoma dedykowanymi native speakerami – dzięki temu korzystasz z dwóch akcentów i stylów nauczania, dodatkowo czerpiesz z innych kultur
- Lekcje są oparte na konkretnych wymaganiach egzaminu Cambridge FCE
- Otrzymujesz regularne informacje zwrotne i poprawki od swoich nauczycieli – na zajęciach i online.
Nasze kursy zostały starannie zaplanowane przez założyciela szkoły i jej dyrektora. Był on wcześniej egzaminatorem Cambridge (CAE, CPE, IELTS), a także nauczycielem w British Council. Jako doświadczony metodyk przygotowuje wszystkie materiały, plany i działania w ramach kursów. Dzięki czemu możesz polegać na skuteczności naszych metod nauczania.
Każda lekcja jest wypełniona treścią, wciągająca i produktywna
- Nowe materiały do nauki dostaniesz od nas przed rozpoczęciem zajęć. Masz czas na przygotowanie. Rozpoczniesz zajęcia przygotowany i pewny siebie.
- Lekcje prowadzą tylko native speakerzy – dzięki temu uczysz się autentycznego żywego języka z poprawną wymową.
- Twoi nauczyciele zadbają o tempo i zainteresowanie. Osiągają to dzięki różnorodnym pomysłowym – zadaniom i ćwiczeniom
- Po zajęciach naukę kontynuujesz z użyciem naszej platformy e-learningowej, wypełnionej materiałami szkoleniowymi dotyczącymi konkretnego języka, którego uczy się w klasie. Na poziomie B2+ otrzymujesz również materiały e-learningowe FCE EXAM PRACTICE, zbiór Idiomów i Phrasal Verbs. Poprzez platformę wykonasz także potrzebne zadania pisemne.
- Twoi lektorzy regularnie prześlą Ci spersonalizowane informacje zwrotne z korektami i wskazówkami.
- Zaprosimy Cię również na bezpłatny MOCK EXAM, aby dowiedzieć się dokładnie, na jakim etapie przygotowań do FCE się znajdujesz.
- Aby pomóc Ci zapamiętać język z kursu, regularnie organizujemy lekcje powtórkowe z dodatkowymi materiałami do nauki online.
- Co tydzień zapraszamy Cię na bezpłatne zajęcia, które dotyczą konwersacji, gramatyki i umiejętności egzaminacyjnych, aby pomóc Ci zmaksymalizować postęp.
- Kursy kończą się testem online i certyfikatem wewnętrznym zawierającym opinie nauczyciela i porady dotyczące w jaki sposób osiągnąć lepsze wyniki.
Dwa razy w roku organizujemy bezpłatne egzaminy próbne.
Zostaniesz zaproszony na darmowy MOCK EXAM. Dzięki temu sprawdzisz się, określisz, na jakim etapie przygotowań do egzaminu FCE znajdujesz się obecnie.
Organizujemy także lekcje powtórkowe, które łatwiej pomogą Ci przyswoić nowy język. Ponadto zapewniamy dodatkowe materiały do nauki online.
Raz w tygodniu zapraszamy Cię na bezpłatne zajęcia. Dotyczą one kilku obszarów: konwersacji, gramatyki i umiejętności egzaminacyjnych. W ten sposób możesz nadrabiać, czy też doskonalić swoje umiejętności. Wybierasz obszar, który jest dla Ciebie ważny, aby osiągać progres w nauce.
Kurs kończy się testem online i certyfikatem wewnętrznym zawierającym opinie nauczycieli. Ujmuje także wskazówki, co powinieneś poprawić w przyszłości dla osiągnięcia lepszych rezultatów.
Czytaj więcej: Jak uczymy | Wykonaj test | Poznaj naszych nauczycieli
Ucz się angielskiego i chroń planetę
Czy wiesz, że na wszystkich lekcjach w klasie wykorzystujemy w 100% interaktywne materiały – nie musisz ich drukować. Twoje materiały, notatki, prace domowe, zadania pisemne i testy są dostępne przez 24h na dobę i gdziekolwiek się znajdujesz
Czas trwania kursu – 1 Semestr
Warto zdać egzamin FCE. Jest ważny do końca życia
Ważne jest, abyś zaznajomił się z formatami i wymaganiami różnych sekcji egzaminu Cambridge FCE. Dlatego skupiamy się na częściach egzaminu podczas każdych zajęć.
- CZYTANIE I UŻYWANIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO – Szczególnie koncentrujemy się na używaniu języka – pomagając Ci nabrać biegłości w różnych częściach i pokazując rodzaj języka wymaganego w każdej sekcji.
- SŁUCHANIE – Ta część egzaminu realizujemy podczas zajęć, ponadto materiały z niej udostępniamy na bieżąco na Twoim koncie w chmurze do dalszej nauki w domu.
- MÓWIENIE – Zajęcia są prowadzone wyłącznie w języku angielskim, a sprawdzone ćwiczenia służą do znacznej poprawy szybkości mówienia, płynności i dokładności.
- PISANIE – Język związany z zadaniami Cambridge FCE omawiamy w trakcie zajęć, a zadania są udostępniane na platformie e-learning do samodzielnego wykonania. Twoi nauczyciele sprawdzą i poprawią Twoją pracę a także udzielą Ci porad dotyczących ulepszeń.
Proponujemy także bezpłatne cotygodniowe zajęcia z umiejętności egzaminacyjnych, aby zapewnić ambitnym studentom maksymalną szansę na poprawę.
Poznasz i przejrzysz obszary gramatyki najczęściej występujące na egzaminie Cambridge FCE. Gramatyka jest wprowadzana na zajęciach, a następnie ćwiczona online na naszej platformie e-learningowej. Oferujemy również bezpłatne lekcje gramatyki co tydzień dla wszystkich naszych uczniów.
- Strona bierna
- Zdania względne
- Tryby warunkowe
- Czasy
- Artykuły i określniki
- Składnia czasowników
- Przymiotniki i przysłówki
- Użycie: used to, get used to, getting used to
- Czasowniki modalne
- Określniki ilościowe
- Mowa zależna
- Przyimki
- Łączenie słów i fraz
Pisanie zadań odbywa się online za pośrednictwem naszej platformy e-learningowej. Nie prosimy uczniów o wykonywanie zadań pisemnych podczas zajęć. Nie organizujemy także żadnych sprawdzianów na zajęciach.
Platforma e-learningowa zapewnia regularne testy, a kurs kończy się testem końcowym, który jest wypełniany w domu i oceniany przez nauczycieli. Dzięki niemu dowiesz się na ile jesteś gotów do podejścia do egzaminu FCE, a co jeszcze powinieneś poprawić
POZNAJ OPINIE NASZYCH STUDENTÓW
Uczęszczam na lekcję do ThreeLions od ponad pół roku i jestem bardzo zadowolony. Nauczyciele są zaangażowani, tworzą przyjazną atmosferę, zawsze starają się wszystko dobrze wytłumaczyć, a lekcje prowadzą na tyle kreatywnie, że oprócz nauki, można się dobrze bawić. Polecam!
Super szkoła, rewelacyjni nauczyciele-kompetentni i pomocni, sami native speakerzy. Bardzo miła obsługa. Serdecznie polecam😄
Ciekawa szkoła oparta na trochę innych zasadach niż typowe szkoły angielskiego. Jedna z nielicznych gdzie na zajęciach grupowych można przełamać barierę komunikacyjną. Lekcje ciekawe, lektorzy sympatyczni. Ale są też minusy: czasami sporo chaosu w szkole i w organizacji zajęć. Niestety często też na lekcjach i w materiałach do nauki jest bałagan. Lektorzy bardziej lub mniej profesjonalni, zależy na kogo się trafi. Grupy nie do końca dobrze dobrane pod względem poziomu, co utrudnia naukę. Nad tym przydałoby się popracować. Przystępna cena jak za zajęcia z nativami. Bardziej odpowiadałaby mi formuła dłuższych zajęć raz w tygodniu niż dwa razy w tygodniu po 1 godzinie. Generalnie nie jest źle na tle innych szkół, ale np. gramatyki może być ciężko się tu nauczyć, choć oczywiście ćwiczenia gramatyczne się robi. Można poćwiczyć płynność rozmowy, ale już niekoniecznie poprawność. Plus za możliwość wyboru formy stacjonarnej lub on-line.
Serdecznie polecam - wspaniali nauczyciele i uczniowie. Świetna atmosfera na kursach w szkole💜
Nie jesteś pewien czy ten poziom jest dla Ciebie? Wykonaj test, zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą, aby wybrać idealny kurs dla Ciebie !
Rozwiąż nasz test złożony z 35 pytań. Na koniec dodaj swój adres e-mail, a wyślemy Ci informację zwrotną dotyczącą popełnionych błędów. Spróbuj już teraz 🙂
Zapisz sie na kurs
Jak uczymy
Nasze kursy egzaminacyjne FCE są wypełnione konkretną treścią, skoncentrowane na odpowiednich celach i nastawione na optymalną produktywność. Wiemy, że Twój czas jest ważny, dlatego każde zajęcia są wypełnione ćwiczeniami ze słownictwa, gramatyki i umiejętności egzaminacyjnych.
- Nabierzesz pewności siebie i poczujesz się pewniej a lektorzy przeprowadzą Cię przez różne części egzaminu, podkreślając jego najbardziej problematyczne obszary.
- Nowe słownictwo na każdych zajęciach poszerzy Twój zakres wiedzy i da Ci pewność, że będziesz wyrażać się jasno zarówno w zadaniach pisemnych jak i ustnych.
- Twoje umiejętności słuchania rozwiną się poprzez ćwiczenia na każdej lekcji i powtarzanie czterech części egzaminu ze słuchu FCE.
- Nauka gramatyki zaczyna się na zajęciach, a następnie kontynuujesz ją z użyciem platformy e-Learningowej, na której po każdych zajęciach znajdziesz nowe, ukierunkowane materiały.
Lekcje przeglądowe i testy online pomagają mierzyć postępy i koncentrować wysiłki na obszarach słabych punktów.
Nowe materiały do nauki dostarczymy do Ciebie przed rozpoczęciem zajęć, abyś miał wystarczający czas na przygotowanie. Przyjdź na zajęcia z poczuciem pewności siebie wiedząc czego będziesz się uczył.
- Nasi nauczyciele- native speakerzy- dbają to, aby podczas zajęć nie dopadło Cię znużenie. W tym celu uczą także poprzez „zabawę”
- Lektorzy regularnie przekażą Ci także spersonalizowane informacje zwrotne. Zarówno podczas lekcji z bieżącą korektą, ale też przesłanymi pisemnie uwagami i wskazówkami na Twoje osobiste konto Three Lions.
- Aby pomóc Ci zapamiętać język z kursu, regularnie odbywają się lekcje powtórkowe z materiałami uzupełniającymi online.
- Co tydzień zapraszamy Cię na bezpłatne zajęcia oparte na konwersacjach, gramatyce i egzaminach.
- Kursy kończy się testem online i certyfikatem zawierającym opinie nauczycieli i porady dotyczące przyszłych ulepszeń.
NASI NAUCZYCIELE
Przedstawiamy naszych nauczycieli języka angielskiego. Wszyscy native speakerzy pochodzą z państw, w których angielski jest językiem ojczystym. W każdym jednak przypadku akcent oraz sposób wypowiedzi jest zróżnicowany i specyficzny zarówno dla samego regionu jak i temperamentu nauczyciela. Są świetnymi dydaktykami, którzy potrafią dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom ale także nastawieniu pomóc Ci osiągnąć sukces językowy.


Laurence Preater
Laurence ma 27 lat i pochodzi z południowo-zachodniej Anglii 🏴, dokładnie z Devon.
Laurence zaczął uczyć angielskiego po ukończeniu CELTA w 2020 roku i uczył wcześniej w Grecji 🇬🇷(gdzie celebrował zakończenie dnia pracy kieliszkiem wina), w Hiszpanii i w Polsce.
W wolnym czasie rysuje lub czyta, a jego ulubionym autorem ✍🏾 jest francusko-algierski pisarz Albert Camus. Jego ulubiona książka? „Pigeon” autorstwa Patricka Suskinda.


James Stirr
James urodził się i wychował w Sheffield w Wielkiej Brytanii 🇬🇧. Studiował dziennikarstwo na uniwersytecie w Sheffield Hallam. W Polsce jest od 4 lat. Ceni swobodę, działa „bez napinki”. Uwielbia wyluzowanych ludzi i wyjątkową atmosferę. To świetnie komponuje się z zasadami nauki w Three Lions, gdzie kładzie się nacisk także na zabawę i dobry nastrój
Prywatnie James to entuzjasta fantasy. Chętnie czyta Tolkiena🐉, Sapkowskiego i Camilleriego. W wolnym czasie gra również na gitarze
.


Matt Doveton
Matt jest nauczycielem angielskiego i pochodzi ze słonecznej RPA 🇿🇦! Z Three Lions związany jest od ponad roku, specjalizujący się w nauczaniu studentów indywidualnych oraz grup egzaminacyjnych (CAE)
Kiedy nie uczy, jego pasją jest czytanie, głównie powieści historyczne i sci-fi 🚀 (tak, tak przeczytał i Solaris). Uwielbia też tworzyć rzeczy na drukarkach laserowych
Jest fanem rugby 🏉 , a jego dom rodzinny znajduje się nad samym morzem w SA, więc spędza dużo czasu na pływaniu
Krótko mówiąc, Matt uwielbia poznawać nowych ludzi, dyskutować o ich pasjach, wspólnych doświadczeniach, czemu sprzyja nauczanie języka angielskiego.


Angela
Angela urodziła się i wychowała w Harare, stolicy Zimbabwe🇿🇼 . Tam dorastała wraz z dwoma braćmi i siostrą. Posiada dyplom z komunikacji i magisterium z badań rozwojowych.
Przyjechała do Polski, aby rozwijać swoją karierę nauczyciela języka angielskiego. Uwielbia uczyć. Bardzo lubi polskich uczniów, z którymi nawiązuje świetny kontakt. Angela z łatwością potrafi przekazywać wiedzę, a umiejętność komunikacji i pozytywne widzenie świata tylko jej w tym pomagają. Działa w sposób uporządkowany. Jej sposób nauki świetnie odzwierciedla idee pracy zespołu Three Lions. W wolnym czasie uwielbia słuchać muzyki jazzowej 🎺 i house. Dlatego już nie może się doczekać na Quiz Nights …


Peter Sharples
Peter pochodzi z Bolton na północy Anglii, tam zrodziła się marka Reebok 🏃🏻♀️ i klub piłkarski Bolton Wanderers FC ⚽️. Peter posiada spore doświadczenie w biznesie + marketingu, ukończył marketing i spędził 10 lat pracując w Londynie 💂🏼.
W Three Lions pracuje od nieco ponad dwóch lat, specjalizując się w Business English i egzaminach (CAE i IELTS). Jego ulubionymi autorami są Haruki Murakami i Bill Bryson, a jego ulubionym filmem jest „The Godfather”. Uwielbia indyjskie jedzenie, a jego ulubiony kolor to… pomarańczowy🍊 !


Steven Mullen
Steven jest dyrektorem Three Lions. Do Polski przyjechał w 1999 roku, rozpoczynając karierę pedagogiczną w Katowicach. Po 3 latach przeniósł się do Krakowa. Tu zaczął pracę w British Council. Był tam odpowiedzialny za treningi i kursy dla nauczycieli. Jego pasją jest: uczyć, uczyć jak uczyć – a to nie jest łatwe…
W 2006 roku założył Three Lions English for Life z prostym celem: „aby uczyć prawdziwego, użytecznego języka angielskiego”. Jest twórcą autorskiego programu, który realizuje z sukcesem w swojej szkole. Uwielbia także spędzać czas z rodziną 👦 👦, poświęcając każdą chwilę swoim dwóm synom


Aleksandra Lipka
Ola jest absolwentką filologii angielskiej 🏴 na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jej zainteresowanie językiem angielskim to w dużej części tłumaczenia. Ceni kontakt z ludźmi dlatego uwielbia uczyć. Czerpie z tego ogromną przyjemność.
Ma szeroki wachlarz zainteresowań: od żużla 🏍️ , poprzez skoki 🎿 narciarskie na dramatach historycznych kończąc. Sama o sobie mówi: „pasja do tego typu filmów była inspiracją i tym samym tematem moich prac naukowych.”


Keenan 🇿🇦
Keenan Kleinsmith pochodzi z Kapsztadu w RPA. Ukończył studia z dyplomem rozwoju sportu i zarządzania sportem. Najbardziej lubi oglądać sporty, takie jak rugby 🏉, piłka nożna i Formuła 1.
Jednym ulubione powiedzenie brzmi „Dzień bez nauki to dzień zmarnowany” 😎 . Keenan posiada duże doświadczenie w nauczaniu w szkołach podstawowych oraz średnich. Keenan bardzo szybko integruje się ze swoimi uczniami i stara się tworzyć idealne środowisko do nauki.


Cemberli 🇺🇸
Cemberli pochodzi z Atlanty w stanie Georgia 🇺🇸 , gdzie studiowała literaturę angielską 📚 . Studia zapewniły jej dwukrotnie naukę za granicą.
W pierwszą podróż pojechała do Chin, co było właściwie jej pierwszą w życiu przygodą z samolotem poza Stanami Zjednoczonymi. Drugim całorocznym przystankiem był Newcastle w Anglii.
Oprócz nauczania języka angielskiego, Cemberli tworzy również sztukę cyfrową i wizualną i z ogromną pasją znajduje sposobów na połączenie swojej kreatywności z nauczaniem języka angielskiego. Życie i praca za granicą to jej spełnione marzenia 💭 z dzieciństwa. Cemberli jest niezmiennie szczęśliwa, że może to robić każdego dnia.


Cillian
Cillian jest native speakerem z Irlandii. Ma dwadzieścia siedem lat i uczy języka angielskiego od 2016 roku. Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczął w Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Lubi dobrą zabawę i energiczne zajęcia. Zależy mu, aby jego uczniowie używali angielskiego do wyrażania siebie na zajęciach. Ma nadzieję, iż wykorzystasz jego lekcje, aby rozmawiać na wszystkie tematów w języku angielskim. Chce usłyszeć, co masz do powiedzenia i już nie może się doczekać spotkania z Tobą w klasie !
Chcesz wiedzieć więcej czym jest CEFR?


Dostęp do darmowych materiałów
Obserwuj nas! Już wkrótce będziesz mógł dołączyć do naszego
Three Lions English Club
Co tydzień będziesz dostawał na swoją skrzynkę mailową artykuły, ciekawostki wyszukane specjalnie dla Ciebie z The Guardian, BBC.com, huffpost.com, Daily beast.com, Daily Mail, The Economist …