Najlepsze kanały YouTube do nauki angielskiego

Home / Nowości / Najlepsze kanały YouTube do nauki angielskiego

Nieocenionym źródłem wiedzy są kanały YouTube. Angielski jest umiejętnością, którą można w ten sposób znacząco rozwinąć. Materiały stanowią świetne uzupełnienie wiedzy pochodzącej z kursów językowych i szkoły. Poniżej przedstawiliśmy najlepsze kanały na YouTube do nauki angielskiego. 

Easy English 

Dla początkujących to świetny kanał YouTube. Angielski przedstawiony w filmach jest prosty i zrozumiały. Każdy odcinek zawiera mini konwersacje i anglojęzyczne zwroty potrzebne w codziennym życiu. W filmach ludzie są pytani o to, jak wygląda ich życie. Dzięki takiej formie przekazu początkujący uczeń oswaja się ze słownictwem i sposobem mówienia obcokrajowców. Ponadto jest to świetny kanał do nauki prawidłowego akcentu. 

BBC Learning English

BBC Learning English to jeden z najpopularniejszych anglojęzycznych kanałów na YouTubie. Prowadzony jest przez brytyjską instytucję, więc wybierając go, zyskujesz pewność, że przedstawione informacje są w pełni poprawne. Ciężko jest znaleźć lepsze i pewniejsze miejsce do nauki angielskiego. Na kanale BBC Learning English channel codziennie publikowana jest nowa lekcja, opracowana tak, aby efektywnie uczyć się angielskiego z użyciem różnorodnych narzędzi. Oglądający z pomocą native speakerów pozna nowe słownictwo, osłucha się z akcentem oraz podszkoli gramatykę. Kanał skierowany jest zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych osób. 

Drugim kanałem prowadzonym przez korporację jest BBC News Review. W odcinkach dziennikarze rozmawiają na temat aktualnych wydarzeń, pokazując, jak można używać nieco trudniejszych słów w codziennym życiu. Materiały skierowane są dla każdego użytkownika, w tym dzieci. 

Po cudzemu

Jeden z najlepszych polskich kanałów YouTube do nauki angielskiego. Prowadząca kanał Arlena Witt skupia się w swoich filmach na nauce poprawnej wymowy. Wiedzę przekazuje w lekki, żartobliwy sposób, a poprawna wymowa słówek poparta jest przykładami z filmów, seriali i piosenek. Każdy odcinek przeznaczony jest innemu słowu lub zagadnieniu gramatycznemu. Wybierz ten kanał, jeśli chcesz się osłuchać z angielskim akcentem oraz nauczyć poprawnej wymowy. Co ważne, w filmach pojawia się słownictwo, które jest trudne dla Polaków. Arlena Witt wydała również kilka książek traktujących o nauce języka angielskiego, które pełne są gramatycznych ćwiczeń i praktycznych wskazówek. 

Papa Teach Me

Kanał Papa Teach Me ma ponad 1 mln subskrybentów, a wśród anglojęzycznych programów nie ma sobie równych. Filmy edukacyjne skierowane są dla osób, które władają angielskim na poziomie B1-C2. Twórca kanału ma silny brytyjski akcent, a filmiki są wysokiej jakości. Przede wszystkim materiały wyróżnia poczucie humoru autora. Prowadzący pokazuje, że nauka nie musi być nudna, nierzadko zagadnienia tłumaczy w przebraniu oraz w kreatywny sposób stara się przedstawiać nawet najbardziej zagmatwane zagadnienia gramatyczne. Z kanału dowiesz się jak wymawiać słowa z brytyjskim akcentem oraz poznasz mnóstwo wyrażeń, których zagraniczni studenci nie rozumieją. 

Learn English With TV Series

Learn English With TV Series to kanał prowadzony przez native speakerów. Nauczyciele w swoich materiałach wykorzystują popularne filmy, seriale, piosenki i wywiady, a następnie na ich podstawie tłumaczą wybrane zagadnienia. Wiedza przekazywana jest w lekki sposób, a kanał stanowi połączenie nauki angielskiego z zabawą. Do materiałów najczęściej wybierane są śmieszne scenki, które na długo zapadają w pamięć. To kanał przeznaczony dla średniozaawansowanych słuchaczy, którzy kochają oglądać filmy oraz seriale.