Wybierasz się na studia za granicę? Zdaj potrzebne egzaminy!

Home / Poradnik / Wybierasz się na studia za granicę? Zdaj potrzebne egzaminy!

Studia za granicą to marzenie niejednego młodego człowieka. Jest to wielkie wyzwanie i doświadczenie, które przygotowuje do dorosłego życia. Co więcej, tego typu kompetencje zaowocują w przyszłości, ponieważ zagraniczne studia są niezwykle pożądane na rynku pracy. Chcąc się odpowiednio przygotować do rekrutacji, należy zdać językowy egzamin przed studiami zagranicznymi. 

Egzamin przed studiami zagranicznymi – TOEFL, CAE i IELTS

Wybierając zagraniczne studia, wcześniej należy się zorientować jaki certyfikat językowy jest na nich wymagany. Obecnie trzy najbardziej popularne egzaminy to TOEFL, CAE oraz IELTS. Poniżej przedstawiono, czym się charakteryzują i gdzie są obligatoryjne. 

Promocja do: 2023/10/31

1049

Promocja!

IELTS Academic Online

  • Mamy 20-letnie doświadczenie w egzaminowaniu, nauczaniu i przygotowywaniu kursów Cambridge IELTS
  • Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych, wykwalifikowanych native speakerów
  • Skupiamy się na najbardziej problematycznych obszarach egzaminu – jednocześnie rozwijając płynność mówienia i poszerzając słownictwo – wszystkie materiały są dostarczane przez Three Lions
  • Kurs IELTS Three Lions składa się z 20 x 90 minut zajęć, a maksymalna wielkość grupy to 9 osób
SKU: Brak danych Kategoria:

Zapisz się do grupy

Nazwa grupy Dni i godziny Start Koniec Cena Kup
IELTS Academic A Pon+Śr 19:00-20:30 16.10.23 18.12.23 1049 Zamawiam

Czytaj więcej

Opis

Każda lekcja poświęcona jest tematowi, z którego wybierane jest i praktykowane nowe słownictwo. Oczekuje się, że uczniowie będą mówić po angielsku przez cały czas. Czas lekcji jest podzielony między nowe słownictwo, mówienie i ćwiczenia gramatyczne, składające się na ogólną znajomość języka angielskiego; oraz zajęcia z technik egzaminacyjnych, pomagające opanować wymagania poszczególnych sekcji egzaminu Cambridge IELTS. 

Lekcje prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych native speakerów. Oprócz materiałów do nauki w klasie, studenci IELTS EXAM otrzymują obszerne materiały do nauki po zajęciach, z których mogą korzystać w domu.

Wszystkie materiały są wliczone w cenę – materiały edukacyjne są interaktywne, więc nie jest wymagane drukowanie.

Materiały szkoleniowe są udostępniane uczniom przed zajęciami, dając im czas na przygotowanie, dzięki czemu uczniowie przychodzą na zajęcia przygotowani i pewni siebie.

Po zajęciach nauka jest kontynuowana za pośrednictwem bezpłatnej platformy e-learningowej Three Lions.

Nowe materiały są dodawane do naszej platformy e-learningowej po każdych zajęciach, aby dalej rozwijać i utrwalać język poznany w klasie. 

Studenci IELTS EXAM są zapraszani do wzięcia udziału w naszym bezpłatnym egzaminie próbnym w każdym semestrze, zdając pełny egzamin Cambridge IELTS w warunkach egzaminacyjnych, a następnie otrzymując informacje zwrotne na temat swojego wyniku, mocnych i słabych stron.

Co tydzień organizujemy dodatkowe, bezpłatne zajęcia, podczas których dalej rozwijają swoje umiejętności i poznają studentów z innych grup. 

Semestr kończy się egzaminem online obejmującym cały język z kursu, po którym studenci otrzymują certyfikaty.

Promocja do: 2023/10/31

1049

Promocja!

CAE EXAM Online

  • Skorzystaj z naszego 20-letniego doświadczenia w egzaminach Cambridge CAE
  • Nasze zajęcia prowadzone są wyłącznie przez doświadczonych native speakerów
  • Lekcje koncentrują się na najbardziej problematycznych sekcjach egzaminu, jednocześnie ucząc nowego słownictwa i poprawiając płynność i dokładność mówienia
  • Nasz kurs przygotowujący do egzaminu CAE obejmuje 28 x 90 minut zajęć
  • Kontynuuj naukę, gdziekolwiek jesteś, dzięki naszej platformie e-learningowej – nowe materiały są dodawane po każdych zajęciac
  • Nasz semestr jesienny 2023 rozpoczyna się 16 października
SKU: Brak danych Kategoria:

Zapisz się do grupy

Nazwa grupy Dni i godziny Start Koniec Cena Kup
CAE EXAM A Pon + Śr 19:00 - 20:30 16.10.2023 31.01.2024 1049 Zamawiam
CAE EXAM B Wt + Czw 17:30 - 19:00 17.10.2023 01.02.2024 1049 Zamawiam

Czytaj więcej

Opis

Kurs CAE EXAM Three Lions opiera się w całości na autentycznych tekstach połączonych z materiałami egzaminacyjnymi Cambridge. Wszystkie materiały są dostarczane przez Three Lions.

Każda lekcja poświęcona jest tematowi, z którego wybrane i praktykowane jest nowe słownictwo. Oczekuje się, że uczniowie będą mówić po angielsku przez cały czas. Czas lekcji jest podzielony między nowe słownictwo, mówienie i ćwiczenia gramatyczne, budujące ogólne umiejętności języka angielskiego; oraz zajęcia z technik egzaminacyjnych, pomagające opanować wymagania poszczególnych sekcji egzaminu Cambridge CAE. 

Lekcje prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych native speakerów. Oprócz materiałów szkoleniowych, studenci CAE EXAM otrzymują również materiały do nauki po zajęciach, które można wykorzystać do samodzielnej w domu.

Wszystkie materiały są wliczone w cenę – Materiały do nauki są interaktywne, więc nie jest wymagane ich drukowanie.

Materiały do nauki są udostępniane uczniom przed zajęciami, dając im czas na przygotowanie się, dzięki czemu uczniowie przychodzą na zajęcia przygotowani i pewni siebie.

Po zajęciach nauka jest kontynuowana za pośrednictwem bezpłatnej platformy e-learningowej Three Lions.

Nowe materiały są dodawane do naszej platformy e-learningowej po każdych zajęciach, aby dalej rozwijać i utrwalać język, z którym zaznajomieni byliście na zajęciach. Studenci CAE EXAM otrzymują również materiały ćwiczeniowe online do części 1-4 Use of English, a także idiomy, czasowniki frazowe i zadania pisemne – wszystkie z nich są regularnie aktualizowane w miarę postępów w kursie.

Studenci CAE EXAM są zaproszeni do wzięcia udziału w naszym bezpłatnym egzaminie próbnym w każdym semestrze, zdając pełny egzamin Cambridge CAE w warunkach egzaminacyjnych, a następnie otrzymując informacje zwrotne na temat swojego wyniku, mocnych i słabych stron.

Co tydzień organizujemy dodatkowe, bezpłatne zajęcia, podczas których dalej rozwijają swoje umiejętności i poznają studentów z innych grup. 

Semestr kończy się egzaminem online obejmującym cały język z kursu, po którym studenci otrzymują certyfikaty.

TOEFL

TOEFL to skrót od Test of English as a Foreign Language. Jest to amerykański egzamin, sprawdzający umiejętność języka angielskiego pod kątem akademickim. Student musi mieć umiejętność rozumienia i posługiwania się angielskim w środowisku uczelnianymi. Egzamin prowadzony jest przez największą organizację na świecie – Education Testing Service. Certyfikat poświadczający umiejętności jest ważny przez 2 lata. W Polsce można go zdać tylko w wersji komputerowej, dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Jego cena to 215$, a finalna kwota zależy od aktualnego kursu dolara. 

Zdanie egzaminu TOEFL jest warunkiem przyjęcia na większość anglojęzycznych uczelni. Honorują go środowiska akademickie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii oraz na niektórych uniwersytetach w Wielkiej Brytanii. W przypadku krajów UE, jeśli język wykładowy to angielski, TOEFL również jest wymagany. Co więcej, obowiązuje również osoby, które planują pracować w USA i Kanadzie. 

Egzamin przed studiami zagranicznymi, czyli CAE

Egzamin C1 Advanced inaczej nazywany jest Certificate in Advanced English. Certyfikat potwierdzi, że posługujesz się płynnie językiem angielskim w sytuacjach zawodowych i akademickich. CAE wydawany jest przez Cambridge English Language Assessment, która swoją siedzibę ma w Anglii. Jako jedyny egzamin językowy w Polsce, przyznaje się go bezterminowo, a więc nie trzeba go nigdy ponawiać. W naszym kraju CAE można zdać w wersji pisemnej, jak i komputerowej. Obecnie jego cena wynosi 610 złotych. 

Certyfikat CAE jest honorowany przez 3 tys. instytucji na całym świecie. To egzamin przed studiami zagranicznymi, który należy zdać jeśli chcesz wyjechać do Wielkiej Brytanii. Pomaga w rekrutacji na uniwersytety w Australii, USA i Kanadzie. Uznawany jest na wielu uniwersytetach w Unii Europejskiej. 

IELTS

IELTS (International English Language Testing System) to najpopularniejszy językowy egzamin przed studiami zagranicznymi. Wydawany jest przez 3 organizacje: British Council, IDP Education i Cambridge English Language Assessment. IELTS ważny jest przez 2 lata, po tym okresie należy go ponowić. W Polsce można go zdać tylko w wersji pisemnej. Uzyskanie certyfikatu kosztuje 790 złotych i trwa ok. 3 godziny. Jest to najbardziej uniwersalny egzamin ze wszystkich. Jego uzyskanie pomaga studiować i pracować na całym świecie, ponieważ jest uznawany przez wszystkie władze imigracyjne.