Test IELTS -w czym może dopomóc kurs przygotowujący?

Home / Nowości / Test IELTS -w czym może dopomóc kurs przygotowujący?

Test IELTS -w czym może dopomóc kurs przygotowujący?


Jeśli masz zamiar zdawać test IELTS, warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy pomogą Ci się do niego przygotować. Specjalistyczny kurs pomoże Ci poznać strukturę tego testu, pogłębi Twoją wiedzę i utrwali znajomość kluczowego słownictwa oraz gramatyki.

Co to jest test IELTS?


IELTS inaczej (International English Language Testing System) to rodzaj testu sprawdzającego poziom znajomości języka angielskiego. Wykazuje on poziom praktycznej znajomości języka angielskiego, który potrzebny jest aby uczyć się lub pracować w środowisku anglojęzycznym. Test IELTS skupia się na czytelnej komunikacji w języku angielskim i rozumieniu go W miejsce zadań gramatycznych są stosowane w nim pewnego rodzaju tricki lub pułapki, których zadaniem jest sprawdzić, czy język ten jest zrozumiały dla kandydata, czy też wykorzystuje go on jedynie mechanicznie.

Istnieją różne typy testów IELTS. Jednym z nich jest Test IELTS Academic, który pozwala na podjęcie studiów pierwszego bądź drugiego stopnia w każdym kraju anglojęzycznym, IELTS General Training, przydatny, jeśli planujesz pracę w kraju anglojęzycznym, a także forma testu IELTS potrzebna dla agencji UK Visas and Immigration (UKVI).

Test IELTS to bardzo praktyczny egzamin.


Zalety posiadania certyfikatu IELTS?


Najważniejszymi atutami dobrze zdanego egzaminu IELTS są:

 • Popularność — test jest akceptowany przez ponad 11 000 instytucji takich jak organizacje publiczne, placówki edukacyjne i firmy z sektora prywatnego w ponad 140 krajach.
 • Fakt, iż ułatwia on spełnienie wymagań służb imigracyjnych.
 • Przydatność w dalszej nauce. Zdanie tego egzaminu powyżej 6-7 punktów daje przepustkę do większości anglojęzycznych instytucji edukacyjnych.
 • Wzmocnienie aplikacji, jeśli na świadectwie maturalnym uzyskaliśmy mniej niż 60 proc. z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.


Test IELTS Academic — struktura i zawartość


Egzamin IELTS Academic, jak większość egzaminów językowych składa się z czterech części:

 • Reading,
 • Listening,
 • Speaking
 • Writing.


Reading na tym egzaminie trwa 60 min i składają się na niego 3 teksty i ok. 40 pytań do nich.

Słuchanie na egzaminie IELTS to aż 40 pytań takich jak testy wielokrotnego wyboru, uzupełnianie luk i diagramów czy udzielanie krótkich odpowiedzi. Nagrania można odsłuchać tylko jeden tylko raz.

Pisanie składa się z dwóch zadań. Najpierw trzeba wyjaśnić informacje, które zostały przedstawione w formie tabeli, Jej zawartość należy opisać, podsumować i wyjaśnić. Drugie zadanie polega na przedstawieniu swojej opinii co do konkretnej kwestii za pomocą pisemnej wypowiedzi złożonej z 250 słów.

Mówienie to rozmowa z egzaminatorem, polegająca na przedstawieniu się, rozmowy na swój temat i udzielenia odpowiedzi na dotyczące pokazanego obrazka.

Wynik egzaminu zależny jest od ocen z wszystkich czterech części egzaminu i wynosić on może od 1 do 9 punktów. Ostateczna ocena końcowa jest wypadkową wszystkich wcześniej zdawanych części. 5,5 punktów IELTS oznacza poziom B2. Natomiast, aby dostać się na większość anglojęzycznych uczelni pożądane jest 6-7 punktów.

Wyniki testu IELTS są ważne tylko dwa lata, ale można do niego podchodzić nieograniczoną ilość razy.

Czy warto zapisać się na kurs przygotowujący do IELTS?


Abu przygotować się do egzaminu IELTS, należy rozpocząć naukę nie później niż na trzy miesiące przed jego terminem. Na pozytywny wynik testu wpływa zarówno opanowanie materiału, jak i dobra znajomość jego struktury. Dlatego najlepiej przygotowywać się do niego uczęszczając na specjalistyczny kurs przygotowujący do IELTS, który.:

 • zapozna kursanta z treścią i strukturą tego rodzaju testu,
 • ugruntuje wiedzę,
 • rozwinie umiejętności językowe kandydata,
 • pozwoli na wyćwiczenie poprawnego mówienia,
 • rozwinie kluczowe słownictwo,
 • utrwali gramatykę,
 • ułatwi proces aplikacji na brytyjskie uniwersytety.

Kurs przygotowujący do egzaminu IELTS koncentruje się na doskonaleniu sprawności językowych, ale pozwala również przyswoić sobie strategię rozwiązywania zadań charakterystycznych właśnie dla tego egzaminu. Wykonywanie regularnych ćwiczeń i słuchanie wskazówek nauczyciela z pewnością wpłynie na solidne przygotowanie do egzaminu.