Nauka angielskiego online- jak się do niej zabrać?

Home / Poradnik / Nauka angielskiego online- jak się do niej zabrać?

Nauka angielskiego online- jak się do niej zabrać?

Internet jest doskonałym narzędzie, dzięki któremu możemy przyswajać wiedzę, nabyć wiele niezbędnych kompetencji, oraz zdobyć nowe pożyteczne umiejętności, także nauczyć się języka.
Nauka angielskiego online może być fascynująca, wymaga jednak samodyscypliny oraz zaangażowania, właściwej motywacji i przestrzegania kilku zasad.

Wyznacz sobie właściwy cel

Większość osób nie lubi się uczyć dla samego procesu uczenia. Wiedzę zdobywamy na ogół, aby coś dzięki niej osiągnąć.
Może pragniesz zmienić pracę na ciekawszą, może motywuje Cię lepsze wynagrodzenie, a może pragniesz po prostu móc bez problemu porozmawiać z mieszkańcami anglojęzycznego kraju, który odwiedzisz w czasie wakacji.
Dlatego najważniejsze jest, abyś ustalił sobie cel, dla jakiego pragniesz nauczyć się języka.

Aby wytrwać w swoich zamiarach, spróbuj wizualizować sobie swoje dążenie. Jeśli męczy Cię obecna praca wyobraź sobie siebie wykonującego nowy zawód, a jeżeli twoją motywacją jest dobra zabawa na wakacjach, zobacz siebie rozmawiającego po angielsku w samolocie. Dobrze sformułowany cel pomoże ci być wytrwałym, gdy będziesz przechodzić słabsze chwile.

Nauka angielskiego online – wybierz właściwy kurs

W swoją naukę inwestujesz zarówno czas jak i pieniądze, dlatego ważne jest, abyś wybrał kurs dostosowany do swoich umiejętności. Jeśli będzie on za łatwy dla Ciebie – stracisz czas, a jeśli za trudny, zaczniesz się zniechęcać. Dlatego istotne jest, by wykonać test, który wskaże, na jakim poziomie powinien być wybrany przez Ciebie kurs.

Istotne jest również, abyś wybrał dobrego lektora. Musi być profesjonalistą i musi przekazywać wiedzę w taki sposób, jaki Ci odpowiada. W zależności od tego, czy lubisz słuchać, oglądać, czy też czytać poszukaj sobie szkolenia z przewagą swoich ulubionych komponentów.

Ustal harmonogram pracy

Niezwykle pomocne jest, abyś ustalił sobie dni i godziny między zajęciami, w których będziesz się uczyć i abyś konsekwentnie przestrzegał ustalonych zasad.
Pamiętaj, aby czas nauki musi był racjonalny a plan realny do wykonania. Nie planuj więcej niż 90 minut nauki dziennie, bo możesz poczuć się zmęczony.

Nauka angielskiego online ma bardzo wiele zalet.

Bądź skupiony

Pamiętaj, że kiedy się uczysz, poświęcaj czas tylko na kurs. Dlatego wyłącz wszystkie rozpraszacze. Zrezygnuj z telewizora, nie śledź innych stron w komputerze, schowaj na czas nauki smartfon. Jeśli masz problemy z powstrzymaniem się od przeglądania poczty albo korzystania z Facebooka, użyj dostępnych aplikacji ułatwiających skupienie.

Zapewnij sobie właściwy dźwięk, który nie będzie utrudniał słyszenia ani zrozumienia lektora. Jeśli to będzie konieczne załóż słuchawki.

Ważne jest, abyś przebywał we właściwym oświetleniu i oglądał jak największy obraz, albowiem zmniejszony nie sprzyja skupieniu.

Bądź aktywny

Nawet najlepszy kurs angielskiego nie spełni swojego zadania, jeśli pozostaniesz bierny.
Samo słuchanie, czytanie, czy oglądanie nie wystarcza, ponieważ do nauki języka konieczne jest ćwiczenie.
Pamiętaj, aby wykonywać zadania domowe, jakie zadaje lektor.

Nauka angielskiego online – notatki

Rób notatki. Podczas ich sporządzania również przyswajamy i systematyzujemy wiedzę.
Łatwiej też do nich wrócić, gdy czegoś zapomnimy. Powtarzaj sobie rzeczy, których danego dnia się nauczyłeś, a także sprawdź, czy pamiętasz je na następny dzień.
Wrażeniami z kursu podziel się z przyjaciółmi, opowiedz im o swoich odczuciach.

Nauka angielskiego online – wykorzystuj zdobytą wiedzę

Uzyskaną wiedzę i umiejętności zacznij od razu stosować. Jeśli masz kontakt z native speakerami, używaj od razu nowo poznane słówka oraz struktury gramatyczne. Czytaj jak najwięcej po angielsku, sięgnij po książki w oryginale. Oglądaj również filmy w oryginalnej wersji i słuchaj angielskich podcastów.

Ciesz się z tego, czego się nauczyłeś

Pochwal siebie I nagródź za poniesiony wysiłek.
Jeśli wytrwałeś, ukończyłeś kurs, i nauczyłeś się czegoś nowego. W końcu nie każdemu się to udaje, więc doceń się.
Jesteś już dużo bliżej celu, który sobie założyłeś na początku i teraz możesz z większą pewnością wizualizować swoje sukcesy.