Najlepsze słowniki języka angielskiego online

Home / Poradnik / Najlepsze słowniki języka angielskiego online

Słowniki języka angielskiego online to jedna z ulubionych metod zarówno uczniów, jak i tłumaczy do sprawdzania konkretnych słówek. Wersje internetowe słowników papierowych skutecznie zastępują konwencjonalne książki, a dzięki wygodzie korzystania z wyszukiwarki bez konieczności wertowania kartek. Który ze słowników online jest najlepszy i posiada największą bazę słownictwa? Sprawdźmy to! 

Czym powinien charakteryzować się dobry słownik języka angielskiego online? 

Wartościowy słownik online powinien zawierać nie tylko tłumaczenie słowa. Ucząc się języka, należy również zwracać uwagę na odmienną wymowę pewnych liter, czy związków między literami. Z tego powodu jedną z cech dobrego słownika języka angielskiego jest możliwość odsłuchania lub przeczytania prawidłowego sposobu wymowy nakreślonego przez plik dźwiękowy, lub transkrypcję fonetyczną. Jednym ze słowników pozwalających na odsłuchanie prawidłowej wymowy jest Diki angielski słownik internetowy. 

Warto również znaleźć słownik, który pozwala na odczytanie pełnej definicji danego słowa oraz przedstawia przykłady jego użycia w zdaniach. Diki angielski słownik gwarantuje nie tylko dokładne wytłumaczenie znaczenia wyrazu, ale również pokazuje, gdzie i jak może zostać użyty. Dodatkowo przekazuje informacje o właściwościach gramatycznych określających dane słowo. Do niektórych słów dołączone są również zdjęcia i grafiki. Dla zaawansowanych użytkowników polecane są słowniki zawierające związki frazeologiczne. 

Top 3 słowniki języka angielskiego online

W Internecie można znaleźć wiele różnych słowników, które doskonale zastąpią warianty papierowe. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych funkcji praca z ich pomocą jest znacznie prostsza i szybsza niż z konwencjonalnymi słownikami.  

Diki angielski słownik

Diki angielski słownik to jeden z dostępnych w Internecie darmowych słowników. Znajdziesz w nim najbardziej adekwatne tłumaczenia słów, a oprócz nich również sposoby wykorzystania danych słów oraz ich znaczenia w kontekście. Możesz również zapoznać się z przykładowymi zdaniami. Całe zdania oraz pojedyncze słowa są dostępne w formie pliku dźwiękowego, dzięki czemu możesz ćwiczyć ich poprawną wymowę. Niektóre hasła posiadają również zdjęcia i grafiki pomagające w zapamiętaniu. 

Słownik Collinsa

Słownik Collinsa jest bardzo podobny do Diki. Angielski na platformie to skarbnica zawierająca najlepsze sposoby na poprawienie Twojej gramatyki i płynności w wymowie. Słowa są opatrzone plikiem audio, który pomoże Ci dobrze wymawiać konkretne zwroty. Na stronie znajdziesz również przykładowe zdania, wideo oraz zdjęcia, które skutecznie zapadną w Twojej pamięci. Wyszukiwarka na stronie opiera się na autosugestii, czyli po wpisaniu kilku liter wyświetlają się propozycje słowa. 

Bab.la

Bab.la to z pewnością jeden ze słowników, o którym warto wspomnieć. Jest to niemiecka strona internetowa, która nie tylko działa jako słownik, ale również jako portal językowy. Tak samo jak Diki, angielski zasób słownictwa jest całkowicie darmowy na Bab.la. Daje gwarancję poszerzenia zasobu słownictwa, grania w gry, rozwiązywania testów językowych. Dla osób zaawansowanych oferuje również koniugacje językowe. 

Podsumowanie

W Internecie można znaleźć wiele słowników, które znacznie ułatwią pracę nad nauką języka. Dzięki stronom takim jak Diki angielski staje się znacznie prostszy! Wyjaśniają znaczenie pewnych słów, ale również przekazują wszystkie niezbędne informacje odnośnie wymowy i odmiany.