Po co Ci certyfikat z angielskiego? Kompendium wiedzy

Po co Ci certyfikat z angielskiego? Kompendium wiedzy

Certyfikatów językowych jest wiele i czasem łatwo się we wszystkich informacjach pogubić. Po pierwsze, chcesz się dowiedzieć po co jest Ci tak naprawdę potrzebny certyfikat z angielskiego. Następnie pragniesz poczytać o różnicach między certyfikatami FCE, CAE, czy CEFR. Poniżej odpowiadamy na wszystkie pytania.

Do czego jest Ci potrzebny certyfikat z angielskiego?

Dziś nikt nie uwierzy Ci na słowo, kiedy powiesz: umiem język angielski. Musisz mieć coś, co zaświadczy o kompetencjach językowych, tak jak pilot samolotu musi mieć uprawnienia na wykonanie przewozu lotniczego. Nikt nie wsiądzie z nim do aeroplanu i nie sprawdzi, czy to umie, podobnie jak nikt nie przyjmie Cię przykładowo do pracy bez odpowiedniego certyfikatu. Czyli mówiąc najprościej – “papierek” jest Ci potrzebny na potwierdzenie umiejętności językowych, kiedy wymaga tego sytuacja.

Promocja do: 2023/10/31

1049

Promocja!

FCE EXAM Online

 • Three Lions zapewnia wszystkie materiały – podręcznik nie jest wymagany
 • Kurs trwa 28 x 90 minut, a lekcje odbywają się na platformie Zoom.
 • Semestr jesienny 2023 rozpoczyna się 16 października
SKU: Brak danych Kategoria:

Zapisz się do grupy

Nazwa grupy Dni i godziny Start Koniec Cena Kup
FCE EXAM A Pon + Śr 17:30 - 19:00 16.10.2023 31.01.2024 1049 Zamawiam
FCE EXAM B Wt + Czw 19:00 - 20:30 17.10.2023 01.02.2024 1049 Zamawiam

Czytaj więcej

Opis

Na zajęciach skupiamy się na najtrudniejszych obszarach egzaminu – pomagając ci doskonalić umiejętności egzaminacyjne. Punkty gramatyczne są wprowadzane na zajęciach, a następnie ćwiczone za pośrednictwem naszej platformy e-learningowej. Dodatkowo pomagamy rozwijać płynność mówienia i poszerzać słownictwo

Każda lekcja poświęcona jest tematowi, z którego pobierane i ćwiczone jest nowe słownictwo. Oczekuje się, że uczniowie będą mówić po angielsku przez cały czas. Czas lekcji jest podzielony między nowe słownictwo, mówienie i ćwiczenia gramatyczne, budujące ogólne umiejętności języka angielskiego; oraz ćwiczenia z technik egzaminacyjnych, pomagające zrozumieć wymagania poszczególnych sekcji egzaminu Cambridge FCE.

Lekcje prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych native speakerów. Oprócz materiałów do nauki w klasie, studenci FCE EXAM otrzymują obszerne materiały do nauki po zajęciach, które można uzupełnić w domu.
Wszystkie materiały są wliczone w cenę – Materiały do nauki są interaktywne, więc nie wymagają drukowania.
Materiały do nauki są udostępniane uczniom przed zajęciami, dając im czas na przygotowanie, dzięki czemu uczniowie przychodzą na zajęcia przygotowani i pewni siebie.
Po zajęciach nauka jest kontynuowana za pośrednictwem bezpłatnej platformy e-learningowej Three Lions.
Nowe materiały są dodawane do naszej platformy e-learningowej po każdych zajęciach, aby dalej rozwijać i utrwalać język. Studenci FCE EXAM otrzymują również materiały ćwiczeniowe online do części 1-4 Use of English, a także idiomy, czasowniki frazowe i zadania pisemne – wszystko to uzupełnia naukę w klasie.
Studenci FCE EXAM są zaroszeni do wzięcia udziału w naszym bezpłatnym egzaminie próbnym w każdym semestrze, pisząc pełny egzamin Cambridge FCE, a następnie otrzymując informacje zwrotne na temat swojego wyniku, mocnych i słabych stron.
Co tydzień studenci są zapraszani na dodatkowe, bezpłatne zajęcia, podczas których rozwijają swoje umiejętności i poznają studentów z innych grup.
Semestr kończy się egzaminem w wersji online obejmującym zagadnienia z całego kursu, po którym uczniowie otrzymują certyfikaty.

Mamy 20 lat doświadczenia w egzaminach Cambridge, a kurs został zaprojektowany przez byłych egzaminatorów Cambridge

Promocja do: 2023/10/31

849

Promocja!

CPE EXAM Online

 • Egzamin C2 CPE to nasz najwyższy poziom języka angielskiego, a kursy prowadzone są wyłącznie przez doświadczonych native speakerów
 • Lekcje są zrównoważone, rozwijają płynność, słownictwo i gramatykę, jednocześnie odnosząc się do różnych sekcji egzaminu CPE
 • Wszystkie materiały, w tym podręcznik w formacie cyfrowym, są dostarczane przez Three Lions. Wszystko jest dostarczane uczniom przed zajęciami, co pozwala na przygotowanie – przybycie na lekcje z poczuciem pewności siebie
 • Nauka jest kontynuowana poza zajęciami, za pośrednictwem naszej platformy e-learningowej, z nowymi ćwiczeniami dodawanymi po każdej lekcji
 • Kurs egzaminacyjny C2 CPE składa się z 28 x 60 minut zajęć, a nasz semestr jesienny 2023 rozpoczyna się 16 października
SKU: Brak danych Kategoria:

Zapisz się do grupy

Nazwa grupy Dni i godziny Start Koniec Cena Kup
CPE EXAM Pon+Śr 18:00-19:00 16.10.23 31.01.24 849 Zamawiam

Czytaj więcej

Opis

Czas spędzony na lekcji jest podzielony między nowe słownictwo, mówienie i ćwiczenia gramatyczne, spajające ogólną znajomość języka angielskiego; oraz zajęcia z technik egzaminacyjnych, pomagające opanować wymagania poszczególnych sekcji egzaminu Cambridge CPE. 

Lekcje prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych native speakerów. Oprócz materiałów do nauki w klasie, studenci CAE EXAM otrzymują obszerne materiały do kontynuacji nauki po zajęciach, które mogą być uzupełniane w domu.

Wszystkie materiały są wliczone w cenę – materiały edukacyjne są interaktywne, więc nie jest wymagane drukowanie.

Materiały szkoleniowe są udostępniane uczniom przed zajęciami, dając czas na przygotowanie, dzięki czemu uczniowie przychodzą na zajęcia przygotowani i pewni siebie.

Po zajęciach nauka jest kontynuowana za pośrednictwem bezpłatnej platformy e-learningowej Three Lions.

Nowe materiały są dodawane do naszej platformy e-learningowej po każdych zajęciach, aby dalej rozwijać i kontynuować język praktykowany w klasie. Studenci CPE EXAM otrzymują również materiały ćwiczeniowe online do części 1-4 Use of English, a także idiomy, czasowniki frazowe i zadania pisemne – wszystkie z nich są regularnie aktualizowane w miarę postępów kursu.

Studenci CPE EXAM są zaproszeni do wzięcia udziału w naszym bezpłatnym egzaminie próbnym w każdym semestrze, zdając pełny egzamin Cambridge CPE w warunkach egzaminacyjnych, a następnie otrzymując informacje zwrotne na temat swojego wyniku, mocnych i słabych stron.

Co tydzień organizujemy dodatkowe, bezpłatne zajęcia, podczas których dalej rozwijają swoje umiejętności i poznają studentów z innych grup. 

Semestr kończy się egzaminem online obejmującym cały język z kursu, po którym studenci otrzymują certyfikaty.

Promocja do: 2023/10/31

1049

Promocja!

CAE EXAM Online

 • Skorzystaj z naszego 20-letniego doświadczenia w egzaminach Cambridge CAE
 • Nasze zajęcia prowadzone są wyłącznie przez doświadczonych native speakerów
 • Lekcje koncentrują się na najbardziej problematycznych sekcjach egzaminu, jednocześnie ucząc nowego słownictwa i poprawiając płynność i dokładność mówienia
 • Nasz kurs przygotowujący do egzaminu CAE obejmuje 28 x 90 minut zajęć
 • Kontynuuj naukę, gdziekolwiek jesteś, dzięki naszej platformie e-learningowej – nowe materiały są dodawane po każdych zajęciac
 • Nasz semestr jesienny 2023 rozpoczyna się 16 października
SKU: Brak danych Kategoria:

Zapisz się do grupy

Nazwa grupy Dni i godziny Start Koniec Cena Kup
CAE EXAM A Pon + Śr 19:00 - 20:30 16.10.2023 31.01.2024 1049 Zamawiam
CAE EXAM B Wt + Czw 17:30 - 19:00 17.10.2023 01.02.2024 1049 Zamawiam

Czytaj więcej

Opis

Kurs CAE EXAM Three Lions opiera się w całości na autentycznych tekstach połączonych z materiałami egzaminacyjnymi Cambridge. Wszystkie materiały są dostarczane przez Three Lions.

Każda lekcja poświęcona jest tematowi, z którego wybrane i praktykowane jest nowe słownictwo. Oczekuje się, że uczniowie będą mówić po angielsku przez cały czas. Czas lekcji jest podzielony między nowe słownictwo, mówienie i ćwiczenia gramatyczne, budujące ogólne umiejętności języka angielskiego; oraz zajęcia z technik egzaminacyjnych, pomagające opanować wymagania poszczególnych sekcji egzaminu Cambridge CAE. 

Lekcje prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych native speakerów. Oprócz materiałów szkoleniowych, studenci CAE EXAM otrzymują również materiały do nauki po zajęciach, które można wykorzystać do samodzielnej w domu.

Wszystkie materiały są wliczone w cenę – Materiały do nauki są interaktywne, więc nie jest wymagane ich drukowanie.

Materiały do nauki są udostępniane uczniom przed zajęciami, dając im czas na przygotowanie się, dzięki czemu uczniowie przychodzą na zajęcia przygotowani i pewni siebie.

Po zajęciach nauka jest kontynuowana za pośrednictwem bezpłatnej platformy e-learningowej Three Lions.

Nowe materiały są dodawane do naszej platformy e-learningowej po każdych zajęciach, aby dalej rozwijać i utrwalać język, z którym zaznajomieni byliście na zajęciach. Studenci CAE EXAM otrzymują również materiały ćwiczeniowe online do części 1-4 Use of English, a także idiomy, czasowniki frazowe i zadania pisemne – wszystkie z nich są regularnie aktualizowane w miarę postępów w kursie.

Studenci CAE EXAM są zaproszeni do wzięcia udziału w naszym bezpłatnym egzaminie próbnym w każdym semestrze, zdając pełny egzamin Cambridge CAE w warunkach egzaminacyjnych, a następnie otrzymując informacje zwrotne na temat swojego wyniku, mocnych i słabych stron.

Co tydzień organizujemy dodatkowe, bezpłatne zajęcia, podczas których dalej rozwijają swoje umiejętności i poznają studentów z innych grup. 

Semestr kończy się egzaminem online obejmującym cały język z kursu, po którym studenci otrzymują certyfikaty.

Kiedy jest Ci potrzebny certyfikat z angielskiego?

Istnieją trzy zasadnicze sytuacje, kiedy będzie od Ciebie wymagany certyfikat z angielskiego:

 • kiedy wybierasz się do pracy za granicą,
 • jeśli planujesz wyjechać na uczelnię wyższą do obcego kraju,
 • jeśli firma, w której ubiegasz się o pracę, funkcjonuje w środowisku anglojęzycznym – przykładowo ma klientów z innych krajów.

Warto jest się przyjrzeć trzeciemu punktowi. Jeszcze do niedawna wystarczyła zwykła rozmowa kwalifikacyjna, aby rekruter zadecydował, czy ktoś potrafi się komunikować w języku angielskim, czy też nie. Od niedawna jednak coraz częściej wymaga się certyfikatów językowych, a nawet jeśli nie jest to wymagane wprost – ktoś, kto go posiada, na pewno ubiegnie Cię w drodze o wymarzoną pracę.

Europejski System Opisu Języka Kształcenia – CEFR

Słyszałeś kiedyś o międzynarodowych normach opisu kompetencji językowych? Używa się ich na całym świecie, aby uzgodnić umiejętności językowe i móc porównywać różne certyfikaty językowe. Ponadto, sami uczący mogą rozeznać się, co jest wymagane na danym poziomie języka angielskiego. Wspomniany poziom ocenia się w sześciostopniowej skali:

 • A1 – beginner, czyli poziom początkujący
 • A2 – elementary/pre-intermediate, czyli poziom podstawowy
 • B1 – intermediate, czyli poziom średnio zaawansowany
 • B2 – czyli poziom ponad średnio zaawansowany
 • C1 – advanced, czyli poziom zaawansowany
 • C2 – nearly native-speaker level, czyli poziom bliski do native speakera

Który certyfikat z angielskiego wybrać?

Certyfikaty językowe różnią się od siebie nie tylko ceną. Oceniają one poszczególny poziom z języka angielskiego, są ważne na konkretnych terytoriach oraz mają różny czas trwania. Poniżej przedstawiamy charakterystykę najpopularniejszych certyfikatów z języka angielskiego.

Certyfikat z angielskiego - cae, cpe, fce

FCE, CAE, CPE

Certyfikaty Cambridge, czyli FCE, CAE i CPE, są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie. Wszystkie dyplomy są przyznawane bezterminowo. Egzaminy do nich składają się z następujących części: czytanie, pisanie, słuchanie, mówienie oraz gramatyka. Różnią się one jednak poziomami językowymi oraz możliwościami, jakie daje posiadanie konkretnego certyfikatu.

FCE – First Certificate in English

Zdaje się go, kiedy pragnie się uzyskać zaświadczenie o poziomie średnio zaawansowanym, czyli B2. Warto go zdać z kilku powodów:

 • certyfikat jest honorowany na uczelniach wyższych, również jako zaliczenie zajęć językowych,
 • zdobędziesz większą pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim,
 • można pochwalić się nim w CV.

CAE – Certificate in Advanced English

Jest to egzamin dokumentujący znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, czyli C1. Jakie możliwości otworzy Ci dyplom z niego?

 • Będziesz mógł nauczać dzięki niemu w szkole – certyfikat daje Ci możliwość nauczania.
 • Dyplom daje Ci możliwość studiowania w Europie i poza nią.
 • Certyfikat jest ceniony przez pracodawców – świadczy najczęściej o minimum, jaki musisz znać, aby pracować w anglojęzycznym środowisku.
 • MSZ honoruje go w zakresie wymagań do uzyskania stopnia dyplomatycznego.
 • Daje wystarczające kwalifikacje, aby być przewodnikiem wycieczek.

CPE – Certificate of Proficiency in English

Świadczy o najwyższym możliwym poziomie do uzyskania, czyli C2. Dzięki temu dyplomowi będziesz mógł np. wykładać na zagranicznej uczelni, czy też zajmować wyższe stanowisko w zagranicznej firmie.

IELTS – International English Language Testing System

Jest to najbardziej znany certyfikat na całym świecie. Jego uzyskanie może pozwolić na podjęcie pracy czy rozpoczęcie studiów zagranicą, ponadto jest niezbędny do emigracji do Kanady, Australii lub Nowej Zelandii. Znacznie ułatwia również uzyskanie obywatelstwa Wielkiej Brytanii. Egzamin ocenia umiejętności przekrojowo, od poziomu A1 do C2. Składa się z czterech części: słuchania, pisania, mówienia oraz czytania ze zrozumieniem. Możliwości po uzyskaniu dyplomu zależą oczywiście od tego, na jakim poziomie zdamy egzamin. Przy znajomości języka na poziomie B2 możemy starać się o uzyskanie obywatelstwa Wielkiej Brytanii, za to znając poziom C1-C2 – możemy w Polsce nauczać języka angielskiego, czy być przewodnikiem wycieczek. Dyplom jest ważny przez dwa lata.