Szybki angielski – w jaki sposób można go opanować?

Home / Poradnik / Szybki angielski – w jaki sposób można go opanować?

W sieci można znaleźć wiele metod na szybką naukę języka, a jeszcze więcej zapewnień odnośnie efektów. Rzeczywistość jednak nie jest taka kolorowa i wiadomo, że opanowanie języka to długotrwały proces. Można jednak z większą łatwością wnieść swoje umiejętności na nowy poziom lub odświeżyć sobie język. Szybki angielski to sposób na podszkolenie języka w krótkim czasie do zadowalającego poziomu, który pozwoli Ci komfortowo dogadywać się z innymi. Jak go opanować? Podpowiadamy!

Dobrze się zorganizuj

Szybki angielski wymaga przede wszystkim regularności, dlatego swoją naukę powinieneś zacząć od zastanowienia się, w jakim czasie będziesz się uczyć. Jeśli chcesz szybko podszkolić język, warto poświęcać na naukę około kilku godzin tygodniowo. Zastanów się, czy jesteś w stanie wpisać czas na naukę w swój plan dnia. Może dodatkowy czas w porze lunchu będzie odpowiedni do szybkich powtórek? Lub warto poświęcić czas porannego dojazdu do pracy na naukę? Sprawdź, czy dysponujesz odpowiednią ilością czasu w weekend – może wtedy będzie to najlepsza pora na naukę?

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka

We wszystkim, więc również i w przypadku nauki języka, umiejętność praktycznego zastosowania jest najważniejsza. Staraj się jak najwięcej mówić w języku angielskim. Zarejestruj się na forach dla osób uczących się języka i staraj się z nimi jak najwięcej rozmawiać, by szkolić swoje umiejętności. Istnieje wiele organizacji wspierających dzieci i osoby starsze, które z wielką chęcią skorzystają z pomocy wolontariusza, który poprowadzi cotygodniowe zajęcia, warsztaty lub sesje czytania w języku angielskim. Zapytaj znajomych – może oni też chcą poćwiczyć swój język i możesz umówić się z nimi na wspólne praktykowanie. 

Szybki angielski – skorzystaj z dodatkowej pomocy

Niekiedy najprostszą metodą na szybki angielski jest skorzystanie z dodatkowej pomocy w postaci kursów czy zajęć indywidualnych. Kursy online językowe dają wiele możliwości, związanych z poznaniem nowych osób, które również chcą się nauczyć języka oraz pozwalają na elastyczne dopasowanie względem ucznia. Zajęcia indywidualne zapewniają jednak najlepsze dostosowanie do specyficznych wymagań ucznia. Możesz wówczas w 100% określić swoje priorytety i ramy czasowe, dzięki czemu jeszcze efektywniej nauczysz się języka. 

Obrośnij językiem – przyswajaj go wszędzie!

Najczęściej powielany sposób, ale i jeden z najbardziej efektywnych. Nauka języka wymaga ciągłego kontaktu z nim, dlatego ważne jest, aby tworzyć sobie kontekst do nauki. Świetnym sposobem jest oglądanie mniej wymagających seriali w języku angielskim. Dzięki temu szybciej łapiesz zwroty i wypowiedzi, których później używasz naturalnie. Oglądanie kolejnych sezonów możesz traktować jako metodę na szybki angielski w postaci kursu. 

Jeśli masz trudności z przyswojeniem tego, co dzieje się w serialu w języku oryginalnym, włącz angielskie napisy lub oglądaj bajki. Filmy animowane tworzone dla dzieci zazwyczaj posługują się prostszym językiem, dzięki czemu łatwiej będzie Ci go zrozumieć. Spróbuj też skorzystać z książek w języku angielskim. Tworzone są nawet specjalne książki, pozwalające na szybką naukę, które posiadają gotowe tłumaczenia na kolejnej stronie. To świetna możliwość!

Podsumowanie

Jak widzisz, szybki angielski to zbiór dobrych metod, które pomogą Ci opanować język w krótkim czasie przy maksymalnej efektywności. Jeśli obawiasz się, że nie będziesz w stanie samodzielnie zorganizować sobie nauki, skorzystaj z dodatkowej pomocy w postaci kursów online czy lekcji indywidualnych. Z pewnością Ci nie zaszkodzą!