Szybka nauka angielskiego – 10 praktycznych sposobów

Home / Poradnik / Szybka nauka angielskiego – 10 praktycznych sposobów

Szybka nauka angielskiego – 10 praktycznych sposobów

Szybka nauka angielskiego jest możliwa. Trzeba tylko znaleźć na nią dobry s[posób.

Angielski jest obecny wszędzie! Jest to najczęściej używany język w biznesie, technologii, nauce, a nawet rozrywce. Ponieważ na całym świecie żyje ponad 1,5 miliarda osób mówiących po angielsku, biegła znajomość tego języka może zapewnić ogromny sukces w karierze i życiu osobistym.

Szybka nauka angielskiego jest możliwa — trzeba tylko znaleźć do niej klucz. Oto 10 praktycznych sposobów na szybką i skuteczną naukę tego języka.

1. Interesuje Cię szybka nauka angielskiego — otaczaj się językiem !

Jeśli naprawdę myślisz o nauce języka angielskiego, otocz się nim! Stwórz sobie przyjemne środowisko do codziennej nauki i ćwiczenia. Staraj się codziennie rozmawiać z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego oraz znajdź grupę wymiany językowej, aby ćwiczyć mówienie z innymi uczniami.
Zanurzenie się w języku angielskim pomoże Ci zyskać pewność siebie i pomoże Ci lepiej się komunikować.

2. Chcesz się szybko nauczyć angielskiego — czytaj wszystko, co wpadnie Ci w ręce!


Czytaj zarówno klasyczną literaturę angielską, jak i gazety, strony internetowe, e-maile, a nawet opakowania po różnych produktach. Jeśli znajdziesz coś, co jest w języku angielskim -czytaj to. Ta treść dostarczy Ci nowego słownictwa, a także pomoże w utrwaleniu sporej części tego, co już znasz. Dostarczy Ci też nowych przykładów w innym kontekście.


3. Kusi Cię szybka nauka angielskiego — aktywnie zapamiętuj nowe słownictwo!


Choć często nowy zwrot tak bardzo nam się podoba, że wydaje nam się, iż na pewno go zapamiętamy, nie zawsze się to udaje. Nabierz więc nawyku noszenia ze sobą notatnika lub zapisuj nowe słówka w telefonie i ważne, abyś umiejscawiał je zawsze w jakimś kontekście.

4. Chcesz szybko mówić po angielsku — rozmawiaj z żywymi ludźmi!

Poszukaj native speakerów, zapisz się na kurs lub weź udział w zajęciach online.

5. Sposób na szybką naukę angielskiego — aktywne słuchanie

Jeśli chcesz skutecznie porozumiewać się w języku angielskim, musisz umieć słuchać. Słuchając uważnie, możesz poprawić też swoją umiejętność mówienia,

Oglądaj angielskie filmy, programy telewizyjne i filmy z napisami. Słuchaj podcastów, wiadomości i radia w języku angielskim, odkrywaj różne akcenty i dialekty.

Angażuj się w rozmowy z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego, aby ćwiczyć umiejętności słuchania w naturalnym otoczeniu. Nie tylko poprawisz swoje umiejętności słuchania, ale także poznasz nowych przyjaciół. Słuchając- zadawaj pytania.

Szybka nauka angielskiego to korzystanie ze wszystkich dostepnych możliwości.

6/ Chcesz szybko nauczyć się angielskiego — nie bój się wyzwań!


Zmień ustawienia telefonu i komputera na angielskie, słuchaj angielskiej muzyki. Powoli Twój mózg przyzwyczai się do przetwarzania języka i zaczniesz myśleć po angielsku w bardziej naturalny sposób.Ćwicz słuchanie w różnych warunkach, również w hałaśliwym otoczeniu lub przez telefon. Subskrybuj też podcasty lub kanały YouTube w języku angielskim.

7. Szybka nauka angielskiego — wyjedź za granicę!


Najlepszy sposób na naukę języka angielskiego to zanurzenie się w nim podczas mieszkania i nauki w kraju anglojęzycznym. Pomyśl o Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie czy jeszcze bardziej egzotycznej Republice Południowej Afryki.

8 Sposób na szybką naukę angielskiego — pisanie!

Pisanie to fantastyczny sposób na poprawę znajomości języka angielskiego. Nie tylko możesz ćwiczyć używanie nowych słów i zgłębiać tajniki gramatyki, ale jednocześnie uczysz się w ten sposób lepiej wyrażać swoje myśli. Ćwicz więc pisanie – począwszy od e-maili, przez posty w mediach społecznościowych, po eseje, czy to w szkole, czy w pracy. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej się komunikować i sprawniej przekazywać informacje.

9 Szybka nauka angielskiego — myśl po angielsku!


Nauka nowego języka to także podjęcie innego sposobu myślenia. Zacznij od myślenia prostymi zdaniami.
Staraj się jak najczęściej używać języka angielskiego w życiu codziennym. Nawet proste czynności, takie jak wykonywanie prac domowych lub sporządzanie listy zakupów, mogą być szansą na myślenie w języku angielskim.

Mówienie do siebie po angielsku może być świetnym sposobem na ćwiczenie mówienia i myślenia w tym języku.

10. Chcesz się szybko nauczyć angielskiego — nie bój się popełniać błędów!


Popełnianie błędów to naturalna część procesu uczenia. Nie bój się więc się wypróbować nowych słów czy wyrażeń, Im więcej ćwiczysz, tym łatwiejsze i bardziej naturalne stanie się dla Ciebie myślenie po angielsku.