Egzaminy Cambridge – jak je zdać i co dają?

Home / Poradnik / Egzaminy Cambridge – jak je zdać i co dają?

Egzaminy Cambridge – jak je zdać i co dają?

Egzaminy Cambridge pozwalają ocenić, na jakim poziomie kursant zna i stosuje język angielski w sytuacjach z życia codziennego. W ich wyniku zdający otrzymuje poświadczenie odpowiedniego poziomu znajomości języka. Zdany egzamin Cambridge English daje honorowany na całym świecie certyfikat, zgodny ze Skalą Poziomów Rady Europy (CEFR). Warto jednak zdać taki rodzaj egzaminu który będzie najlepszym poświadczeniem naszych umiejętności. Jakie są więc rodzaje egzaminów językowych Cambridge? Dlaczego warto je zdawać, i jak się do nich przygotować?


Egzaminy Cambridge – rodzaje


Egzaminy Cambridge English Qualifications są znane na całym świecie i uznawane przez uniwersytety I pracodawców z wszystkich krajów anglojęzycznych. W Polsce największym powodzeniem cieszą się egzaminy FCE, CAE i CPE. Certyfikat FCE (First) zaświadcza, że posiadająca go osoba legitymuje się znajomością angielskiego na poziomie średniozaawansowanym wyższym. Z kolei CAE (Certificate in Advanced English) świadczy o znajomości języka na poziomie zaawansowanym, a CPE (Certificate of Proficiency in English) – o znajomości języka na poziomie rodzimego mówcy. Ten ostatni jest często wymagany przy ubieganiu się o stanowiska na szczeblu menedżerskim. Certyfikaty Cambridge są uznawane przez aż dwadzieścia pięć tysięcy instytucji na świecie.

Promocja do: 2023/10/31

1049

Promocja!

CAE EXAM Online

 • Skorzystaj z naszego 20-letniego doświadczenia w egzaminach Cambridge CAE
 • Nasze zajęcia prowadzone są wyłącznie przez doświadczonych native speakerów
 • Lekcje koncentrują się na najbardziej problematycznych sekcjach egzaminu, jednocześnie ucząc nowego słownictwa i poprawiając płynność i dokładność mówienia
 • Nasz kurs przygotowujący do egzaminu CAE obejmuje 28 x 90 minut zajęć
 • Kontynuuj naukę, gdziekolwiek jesteś, dzięki naszej platformie e-learningowej – nowe materiały są dodawane po każdych zajęciac
 • Nasz semestr jesienny 2023 rozpoczyna się 16 października
SKU: Brak danych Kategoria:

Zapisz się do grupy

Nazwa grupy Dni i godziny Start Koniec Cena Kup
CAE EXAM A Pon + Śr 19:00 - 20:30 16.10.2023 31.01.2024 1049 Zamawiam
CAE EXAM B Wt + Czw 17:30 - 19:00 17.10.2023 01.02.2024 1049 Zamawiam

Czytaj więcej

Opis

Kurs CAE EXAM Three Lions opiera się w całości na autentycznych tekstach połączonych z materiałami egzaminacyjnymi Cambridge. Wszystkie materiały są dostarczane przez Three Lions.

Każda lekcja poświęcona jest tematowi, z którego wybrane i praktykowane jest nowe słownictwo. Oczekuje się, że uczniowie będą mówić po angielsku przez cały czas. Czas lekcji jest podzielony między nowe słownictwo, mówienie i ćwiczenia gramatyczne, budujące ogólne umiejętności języka angielskiego; oraz zajęcia z technik egzaminacyjnych, pomagające opanować wymagania poszczególnych sekcji egzaminu Cambridge CAE. 

Lekcje prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych native speakerów. Oprócz materiałów szkoleniowych, studenci CAE EXAM otrzymują również materiały do nauki po zajęciach, które można wykorzystać do samodzielnej w domu.

Wszystkie materiały są wliczone w cenę – Materiały do nauki są interaktywne, więc nie jest wymagane ich drukowanie.

Materiały do nauki są udostępniane uczniom przed zajęciami, dając im czas na przygotowanie się, dzięki czemu uczniowie przychodzą na zajęcia przygotowani i pewni siebie.

Po zajęciach nauka jest kontynuowana za pośrednictwem bezpłatnej platformy e-learningowej Three Lions.

Nowe materiały są dodawane do naszej platformy e-learningowej po każdych zajęciach, aby dalej rozwijać i utrwalać język, z którym zaznajomieni byliście na zajęciach. Studenci CAE EXAM otrzymują również materiały ćwiczeniowe online do części 1-4 Use of English, a także idiomy, czasowniki frazowe i zadania pisemne – wszystkie z nich są regularnie aktualizowane w miarę postępów w kursie.

Studenci CAE EXAM są zaproszeni do wzięcia udziału w naszym bezpłatnym egzaminie próbnym w każdym semestrze, zdając pełny egzamin Cambridge CAE w warunkach egzaminacyjnych, a następnie otrzymując informacje zwrotne na temat swojego wyniku, mocnych i słabych stron.

Co tydzień organizujemy dodatkowe, bezpłatne zajęcia, podczas których dalej rozwijają swoje umiejętności i poznają studentów z innych grup. 

Semestr kończy się egzaminem online obejmującym cały język z kursu, po którym studenci otrzymują certyfikaty.Jak przygotować się do egzaminu Cambridge?

Aby przygotować się do zdawania egzaminu Cambridge, należy przede wszystkim słuchać języka angielskiego wszędzie, gdzie to możliwe. Osłuchanie się z nim wpływa bowiem na zwiększenie zasobu słownictwa i struktur, poprawia wymowę, zwiększa koncentrację oraz ułatwia zapamiętywanie. Warto wiedzieć, że zadania na egzaminach Cambridge koncentrują się zarówno na wychwytywaniu szczegółów, jak i rozumieniu ogólnego sensu.


Należy również ćwiczyć gramatykę oraz słownictwo, czyli podstawowe obszary wiedzy sprawdzane na egzaminie. Gramatykę dobrze powtarzać jest za pomocą gier i ćwiczeń. Warto też korzystać z ciekawych kanałów YouTube do nauki języka angielskiego oraz gier i aplikacji na telefon, a także pracować z fiszkami,
Warto też odwiedzić stronę Cambridge, gdzie znaleźć można interaktywne ćwiczenia i przykładowe testy.


Czy warto zapisać się na kurs przygotowujący do egzaminu Cambridge?

Kursy przygotowujący do egzaminu Cambridge to doskonały sposób rozszerzenia umiejętności dla osób posiadających już odpowiedni poziom i chcących go potwierdzić międzynarodowym dokumentem. Wykładowcy prowadzący takie kursy pokazują, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zdawaniu egzaminu, jak omijać zastawiane przez egzaminatorów pułapki, i jaką najlepszą strategię należy przyjąć, aby uzyskać jak najlepszy wynik i nie dać się ponieść emocjom.

Egzaminy Cambridge przeprowadzane są pod egidą renomowanego uniwersytetu.

Jak zapisać się na egzaminy Cambridge?

Rejestrację na testy i egzaminy Cambridge English można przeprowadzić online. Jeśli nie jesteś pewien, który egzamin wybrać, wykonaj najpierw test, który pomoże Ci zdecydować o Twoim poziomie językowym i znajdź najdogodniejsze dla siebie centrum egzaminacyjne, do którego trzeba zapisać się na wybrany termin za pomocą formularza,

Dlaczego warto zdawać egzaminy Cambridge?


Egzaminy językowe Cambridge stanowią powszechnie akceptowane na całym świecie poświadczenie wysokiego poziomu znajomości języka angielskiego. Posiadanie certyfikatu językowego staje się konieczne dla osób, które starają się o przyjęcie na studia w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych.

Egzaminy te są rozpoznawalne na całym świecie, honoruje je bowiem i uznaje za doskonałe narzędzie oceny kompetencji językowych ponad 20 tysięcy uniwersytetów. Nierzadko ułatwiają również znalezienie lepszej pracy za granicą.


Certyfikat Cambridge English:

 • zazwyczaj zwalnia z egzaminu zaliczeniowego czy lektoratu na studiach
 • zwiększa szanse na przejście do kolejnego etapu rekrutacji i udział w rozmowie kwalifikacyjnej
  oraz podwyższa szanse znalezienia interesującej pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.
 • dopomaga w dalszej karierze oraz uzyskaniu wyższych zarobków
 • umożliwia przyjęcie na dobrą uczelnię zagraniczną.
 • honorują go wszystkie uczelnie Wielkiej Brytanii.
 • jest najbardziej ceniony przez pracodawców ze wszystkich certyfikatów potwierdzających znajomość języka angielskiego.