Angielski jako język nauki: Jak angielski pomaga w karierze akademickiej?

Strona główna » Angielski jako język nauki: Jak angielski pomaga w karierze akademickiej?

Angielski jako język nauki: Jak angielski pomaga w karierze akademickiej?

Angielski – nasz lingua franca

Język angielski stał się lingua franca naszych czasów. Szczególnie widać to w globalnym środowisku akademickim, gdzie odgrywa kluczową rolę. Stanowi nieodzowny element w karierach badaczy, studentów oraz wszelkiej maści naukowców. Angielski pomaga w karierze akademickiej. Istnieje wiele dowodów na poparcie tej tezy. Poniżej znajdziesz kila z nich. Obecnie znajomość tego języka to umiejętność nie tylko korzystna, ale wręcz niezbędna dla rozwoju akademickiego i zawodowego.

Międzynarodowa komunikacja w środowisku akademickim

Angielski pomaga w karierze akademickiej, ponieważ stanowi podstawę międzynarodowej komunikacji naukowej. Najważniejsze czasopisma naukowe, publikacje oraz konferencje są anglojęzyczne. Posługując się angielskim na wysokim, biegłym poziomie otwierasz sobie drzwi do praktycznie nieograniczonej bazy danych. Najnowsze badania, teorie oraz doniesienia – bogactwo zasobów naukowych z całego świata na wyciągnięcie ręki. To bez znaczenia czy studiujesz, robisz doktorat, a może prowadzisz badania? Znajomość języka angielskiego umożliwi Ci naukę i zrozumienie treści autorstwa czołowych naukowców z różnych stron świata. Jako badacz stworzysz bardziej interdyscyplinarne prace naukowe. Przełoży się to na ich wartość merytoryczną, a tym samym ich prestiż i impact factor (IF).     

699

Promocja!

IELTS Academic Online

  • Promocja – prawie 50% RABATU  za dołączenie do kursu. 
  • Nasz kurs IELTS składa się z 18 x 90 minut zajęć prowadzonych przez doświadczonych, zmotywowanych nauczycieli native speakerów
  • Lekcje są starannie skonstruowane, aby zrównoważyć nowe słownictwo, powtórkę gramatyki oraz świadomość i umiejętności egzaminacyjne IELTS
  • Zajęcia są intensywne i produktywne i są uzupełniane dużą ilością samodzielnej nauki, którą należy wykonać poza zajęciami
  • Three Lions zapewnia wszystkie materiały do nauki. Materiały te są interaktywne i można je pobrać – gotowe do użycia w dowolnym miejscu i czasie
SKU: Brak danych Kategoria:

Zapisz się do grupy

Nazwa grupy Dni i godziny Start Koniec Cena Kup
IELTS Academic A Wt + Czw 19.00-20.30 12.03.2024 16.05.2024 699 Zamawiam

Czytaj więcej

Opis

Każda lekcja poświęcona jest tematowi, z którego wybierane jest i praktykowane nowe słownictwo. Oczekuje się, że uczniowie będą mówić po angielsku przez cały czas. Czas lekcji jest podzielony między nowe słownictwo, mówienie i ćwiczenia gramatyczne, składające się na ogólną znajomość języka angielskiego; oraz zajęcia z technik egzaminacyjnych, pomagające opanować wymagania poszczególnych sekcji egzaminu Cambridge IELTS. 

Lekcje prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych native speakerów. Oprócz materiałów do nauki w klasie, studenci IELTS EXAM otrzymują obszerne materiały do nauki po zajęciach, z których mogą korzystać w domu.

Wszystkie materiały są wliczone w cenę – materiały edukacyjne są interaktywne, więc nie jest wymagane drukowanie.

Materiały szkoleniowe są udostępniane uczniom przed zajęciami, dając im czas na przygotowanie, dzięki czemu uczniowie przychodzą na zajęcia przygotowani i pewni siebie.

Po zajęciach nauka jest kontynuowana za pośrednictwem bezpłatnej platformy e-learningowej Three Lions.

Nowe materiały są dodawane do naszej platformy e-learningowej po każdych zajęciach, aby dalej rozwijać i utrwalać język poznany w klasie. 

Studenci IELTS EXAM są zapraszani do wzięcia udziału w naszym bezpłatnym egzaminie próbnym w każdym semestrze, zdając pełny egzamin Cambridge IELTS w warunkach egzaminacyjnych, a następnie otrzymując informacje zwrotne na temat swojego wyniku, mocnych i słabych stron.

Co tydzień organizujemy dodatkowe, bezpłatne zajęcia, podczas których dalej rozwijają swoje umiejętności i poznają studentów z innych grup. 

Semestr kończy się egzaminem online obejmującym cały język z kursu, po którym studenci otrzymują certyfikaty.

Studia w języku angielskim

Nauka w języku angielskim może być jednocześnie wyzwaniem i szansą. Studiując w języku obcym nie wystarczy abyś zrozumiał przedmiot. Musisz także nabyć umiejętności komunikacji i pisania w sposób odpowiedni dla środowiska akademickiego. Brzmi wymagająco? Z pewnością troszkę tak jest, natomiast taka praktyka może okazać się niezwykle cenna. Przygotuje Cię już na etapie studiów do pracy w globalnym środowisku zawodowym, gdzie umiejętność prezentacji swoich pomysłów i badań w jasny i zrozumiały sposób to niezwykle istotna umiejętność.

A może studia za granicą?

Super pomysł! Zagraniczne uczelnie prezentują wyższy poziom od naszych placówek, co widać w ogólnoświatowych rankingach. Prawdopodobnie, aby rozpocząć studia za granicą uczelnia, na którą będziesz aplikować zechce, abyś potwierdził swoją znajomość języka wykładowego, czyli pewnie angielskiego. Najrozsądniejszym rozwiązaniem, aby spełnić tenże warunek będzie uzyskanie certyfikatu językowego. Jakiego? Polecam TOEFL. Wiele uczelni wyższych stosujących angielszczyznę jako język wykładowy wymaga od swoich studentów, których językiem ojczystym nie jest angielski, zdania tego egzaminu. Co więcej, różnego rodzaju agencje rządowe, firmy, a także programy stypendialne wykorzystują go w procesach decyzyjnych.

edukacja międzynarodowa - angielski pomaga w karierze akademickiej

Wymiany naukowe, staże, praktyki

Myślisz o studenckiej wymianie międzynarodowej, np. Erasmus+? Z doświadczenia podpowiem Ci – nie zastanawiaj się ani chwili dłużej. Po zakończeniu studiów już nigdy możliwość uczestnictwa w tego typu wydarzeniu się nie powtórzy. Dzięki programom wymian możesz wyjechać za granicę na część studiów i/lub praktyki. To niebywała okazja, dzięki której poznasz obce kultury, ich codzienność oraz nawiążesz nowe znajomości na całe życie. Dzięki nabytym kontaktom może zaistnieć dla Ciebie szansa na udział w międzynarodowych projektach naukowo-badawczych na ogromną skalę. Znajomość języka angielskiego okaże się tutaj niezbędnym narzędziem, które umożliwi Ci rozwój kariery w środowisku akademickim bez względu kraj wymiany, który wybierzesz.

Angielski w zawodowej karierze akademickiej

Pamiętaj również, że nawet jeżeli teraz nie planujesz zawodowej kariery akademickiej w toku studiów może okazać się, że spodoba Ci się praca etatowa na uczelni. Wiele uniwersytetów i instytutów badawczych wymaga znajomości angielskiego jako języka wykładowego. Nauczyciele akademiccy znający angielski mogą prowadzić zajęcia dydaktyczne dla studentów z innych części świata. Ponadto studenci i pracownicy uczelni mają możliwość uczestniczyć w projektach międzynarodowych, w które zaangażowana jest ich jednostka, np. wyjazdy szkoleniowe i konferencje. Zdolność do pisania artykułów, grantów czy aplikacji na międzynarodowe stypendia w języku angielskim jest kluczowa dla sukcesu w karierze naukowej. Co więcej, szersze grono zyska dostęp do Twoich publikacji gdy wydasz  je w języku powszechnie zrozumiałym, czyli angielskim.

Skończyłeś studia magisterskie i chcesz iść na doktorat?

W Polsce, aby rozpocząć przewód doktorski na każdej uczelni musisz wykazać się znajomością języka obcego na poziomie co najmniej B2 wg skali globalnej biegłości językowej CEFR. Możesz przeczytać o tym w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Znajdziesz tam także szczegółowy wykaz honorowanych certyfikatów językowych. Polskie uczelnie uznają m.in. certyfikaty: FCE, CAE, TOEFL lub alternatywny dla niego ILETS uznawany przez największe uczelnie, firmy oraz instytucje zawodowe na świecie oraz niemal wszystkie uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii.

Reasumując

Podsumowując, znajomość angielskiego jako języka nauki jest niezastąpiona dla sukcesu w dziedzinie akademickiej. Umożliwia ona dostęp do globalnej społeczności naukowej, otwiera drzwi do wielu możliwości edukacyjnych i zawodowych oraz sprzyja rozwojowi osobistemu. W obecnych czasach, w których współpraca międzynarodowa w nauce jest kluczowa, umiejętność posługiwania się biegle angielskim jest nieodzowna, jeżeli aspirujesz do kariery akademickiej na najwyższym, światowym poziomie.