Londyn – 10 miejsc, które warto zwiedzić.

Home / English Club / Londyn – 10 miejsc, które warto zwiedzić.

Londyn – 10 miejsc, które warto zwiedzić.

Londyn to miasto godne zobaczenia.

Każdego turystę zwiedzającego Londyn zachwycą atrakcje takie jak Westminster czy Tower Bridge. Zwiedzanie muzeów warto urozmaicić spacerem po parkach, wizytami na targowiskach oraz pojechać na wycieczkę do Greenwich.

Londyn . Muzeum Brytyjskie

Jednym z muzeów, które chociaż raz w życiu należy zwiedzić, jest Muzeum Brytyjskie, działające od 1759 roku . Zobaczyć tam można jedną z największych kolekcji antyków ze świata klasycznego, zarówno egipskich, jak i mezopotamskich Do najsłynniejszych należą brązy z Beninu, kamień z Rosetty oraz Marmury Elgina.

Londyn Królewskie Parki

40 proc. powierzchni Londynu zajmują publiczne tereny zielone, w tym aż 3000 parków. Warto jest pójść na Speakers’ Corner w Hyde Parku, aby wysłuchać, tego co inni mają do powiedzenia , lub samemu przemówić. Należy tylko pamiętać, że można tam mówić na wszelakie tematy, ale nie wolno obrażać króla. W okresie letnim, w Hyde Parku mają miejsce duże koncerty muzyczne, a w okresie przedświątecznym działa ogromne wesołe miasteczko Winter Wonderland.

Targowiska w Londynie

Historia targów w Londynie zaczęła się XI wieku, Jednym z najstarszych i największych targów żywności jest Borought Market Chodząc wśród straganów, można tam spróbować kuchni z całego świata oraz kupić masę regionalnych serów, win, piw, czy dżemów.
Bardziej eleganckim targiem jest pochodzący z 1845 roku Covent Garden Market, gdzie znaleźć można wiele straganów rzemieślniczych.

Londyn jest pełen zabytków.

Zwiedzanie Greenwich

Do Greenwich dojedziesz z centrum Londynu w 30 minut, Położone jest nad Tamizą, a jego unikalna architektura, park i Obserwatorium Astronomicznego mają status Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zmiana warty przed pałacem Buckingham

Pałac Buckingham jest oficjalną londyńską siedzibą i domem królów angielskich. Posiada 775 pokoi i jest największym pałacem królewskim na świecie oraz także tłem ceremonii zmiany warty odbywającej się przy akompaniamencie orkiestry. Orszak wartowników w puchatych czapkach oraz żołnierzy na koniach przekracza bramę pałacu przed 11.

Big Ben i Pałac Westminsterski

Zwiedzanie Londynu warto zacząć od dzielnicy Westminster nad rzeką Tamizą. Najbardziej przykuwającą uwagę atrakcją jest kompleks budynków, w skład którego wchodzą wieża zegarowa Big Ben oraz Pałac Westminsterski. Słynny zegar znajduje się na szczycie wieży wybudowanej w 1834 roku, o wysokości 96,3 metrów. Pałac Westminsterski jest siedzibą brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów i innych urzędów.

Opactwo Westminster

Początki Opactwa Westminster sięgają 600 roku. Jest to najważniejsza katedra w Wielkiej Brytanii. Mają tam miejsce wszystkie uroczystości królewskie w tym koronacje. W opactwie znajdują się także groby i tablice pamiątkowe królów i zasłużonych Anglików. m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona czy Karola Darwina.

Teatr Globe

Szekspirowski teatr Globe działał w latach 1599-1642 i był najważniejszym teatrem w tamtych czasach. Jednym z jego udziałowców był William Szekspir. Dzisiejszy Globe jest rekonstrukcją elżbietańskiego teatru i codziennie odbywają się tam przedstawienia teatralne. Trzeba jednak pamiętać, że trwają one 3 godziny i trzeba stać tam przez cały czas niezależnie od pogody.

Tower of London

Tower of London wybudowane w 1078 roku to kompleks budynków, którego głównym przeznaczeniem było więzienie. Ponoć nie można było z niego uciec, gdyż wejście znajdowało się nad wodą i więźniów podwożono tam łódkami. Więziono tam między innymi króla Henryka V i Annę Boleyn.

Londyn Oxford Street i West End

Londyn to centrum mody . Główną ulicą odwiedzaną codziennie przez miliony turystów i Londyńczyków jest najdłuższa w Europie ulica ze sklepami Oxford Street. Przeważają tutaj sklepy z ubraniami, od znanych projektantów, ale także są także sklepy sieciowe. Z Oxford Street warto jest wybrać się spacerem do placu Piccadilly Circus – teatralnego rewiru West End, gdzie słynne londyńskie teatry wystawiają sztuki znane na całym świecie.