Dlaczego angielski jest ważny w rozwoju osobistym?

Strona główna » Dlaczego angielski jest ważny w rozwoju osobistym?

Dlaczego angielski jest ważny w rozwoju osobistym?

Angielski w rozwoju osobistym to narzędzie, które przyda Ci się na każdym etapie życia. Stanowi on jeden z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie. Znajomość angielskiego otwiera drzwi do komunikacji na skalę globalną. Jest on językiem międzynarodowym używanym w biznesie, nauce, dyplomacji, turystyce i rozrywce. Pozwala na komunikację z ludźmi z różnych krajów i kultur, umożliwiając wymianę poglądów, doświadczeń i wiedzy. Jak pewnie się domyślasz istnieje szereg powodów dla których znajomość języka angielskiego odgrywa kluczową rolę w rozwoju osobistym zarówno w sferze prywatnej, jak i na polu zawodowym.

Frycowe na wejściu

Dzisiejszy globalny świat dostarcza Ci wielu źródeł wiedzy oraz motywacji. Spora część z nich oryginalnie została napisana, bądź powiedziana w języku angielskim. Co więcej, często wiedza ta jest powszechnie dostępna w Internecie i darmowa. Zakładając, że nie pochodzisz z kraju anglojęzycznego co może Cię powstrzymać przed skorzystaniem z niej? Tak naprawdę jedyną barierę wejścia stanowić będzie znajomość języka angielskiego. Głupio byłoby go nie umieć i przez to tracić możliwość skorzystania z praktycznie nieograniczonych zasobów, nie sądzisz?

Literatura, a rozwój osobisty

Jeff Bezos, Elon Musk, Warren Buffet, Brian Tracy czy Kim Kiyosaki – są to autorzy setek książek o rozwoju osobistym. Wiesz co ich łączy? Są anglojęzyczni od urodzenia i w tymże języku oryginalnie tworzą i wydają swoje publikacje. Jasne, możesz przeczytać książki w polskim tłumaczeniu. Niestety zawsze będzie to tekst przetłumaczony, co może go zniekształcić oraz zamglić często głęboko ukryty przekaz. Dosłowne tłumaczenia niektórych tekstów są często niemożliwe ze względu na różnice kulturowe, obyczajowe i szersze tło narodowe.

angielski w rozwoju osobistym, inwestuj w siebie

Rozwój w sferze zawodowej

Angielski w rozwoju osobistym w sferze zawodowej to takie must have w Twoim CV. Stanowi on nie tyle wartość dodaną, co podstawową umiejętność bez której jesteś spalony juz na starcie. Wiele międzynarodowych firm i korporacji używa angielskiego jako języka komunikacji w miejscu pracy. Posiadanie biegłości w tym języku zwiększa szanse na znalezienie pracy, umożliwiając pracownikom poruszanie się na arenie międzynarodowej oraz współpracę z firmami z różnych krajów.

Rotacja ludności jak nigdy dotąd

Świat dookoła nas zmienił sie bardzo mocno na przestrzeni ostatnich 20-30 lat, a chyba najbardziej w przeciągu ostatnich 3-4 lat. Emigranci otaczają nas na niespotykaną nigdy wcześniej skalę. Żyją, mieszkają i pracują wśród nas. Zdarza się, że słabo znają polski, ale istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że umieją angielski. Spotkasz ich zarówno w życiu codziennym, jak i pracy. Niejednokrotnie będą oni specjalistami w swoich dziedzinach, od których będziesz mógł czerpać garściami wiedzę i doświadczenie.

Kultura w rozwoju osobistym

Kultura anglojęzyczna kształtuje obecnie światowe trendy w muzyce, sztuce. kinematografii i literaturze. Rozwijając siebie nie możesz zapomnieć o rozwoju w tym zakresie. Znajomość języka angielskiego umożliwia Ci bezpośredni dostęp do dzieł artystycznych w oryginale. Pozwala Ci to na pełniejsze zanurzenie się w kulturze anglosaskiej oraz jej lepsze zrozumienie poprzez znajomość występujących tam kontekstów historyczno-społecznych.

Pewność siebie, a rozwój osobisty

Znajomość angielskiego bez dwóch zdań daje ogromnego kopa w kwestii pewności siebie. Gdzie nie pójdziesz, kogo nie spotkasz – zawsze sie dogadasz. Zrozumiesz i będziesz zrozumiany. Znając płynnie angielski będziesz czuć się pewnie w każdej sytuacji komunikacyjnej. Zarówno w sferze prywatnej i zawodowej angielski ma to do siebie, że otwiera nowe drzwi oraz umożliwia obranie dróg, którymi dotąd nie kroczyłeś. Brak jego znajomości będzie stanowić przeszkodę oraz zwyczajnie spowolni Twój rozwój osobisty.

Nie znasz angielskiego w ogóle albo znasz go bardzo słabo i nie wiesz jak zacząć swoją przygodę z jego nauką? W dzisiejszym świecie otacza Cię tyle samo możliwości, co wymówek. Z doświadczenia wiem, że najtrudniej jest zacząć 🙂 Zacznij jakoś, a po czasie zrób z tego jakoś(ć). Jeżeli jesteś totalnym laikiem polecam skorzystać z kursów angielskiego, np. online. Z czasem gdy zyskasz trochę ogłady możesz zacząć oglądać ulubione seriale po angielsku lub pobrać aplikację do jego nauki.

Podróże kształcą, ale tyko świadomie

Podróże rozwijają. Z tym trudno polemizować, chyba nawet nie warto. Co zobaczysz to nie odzobaczysz. Świat jest piękny i pełen kontrastujących elementów, przez co warto go poznawać. Angielski to obecnie język TOP 1 w branży turystycznej. Każdy go używa. Angielski to taki drugi paszport – nie wyobrażam sobie podróżowania bez niego. Ułatwia on komunikację w podróży, umożliwiając lepsze zrozumienie lokalnej kultury, historii i tradycji, co bez niego byłoby praktycznie niewykonalne.

W skrócie

Podsumowując, znaczenie języka angielskiego dla osobistego rozwoju jest niepodważalne. Jest to kluczowy język międzynarodowy, który umożliwia komunikację, dostęp do wiedzy, rozwój kariery zawodowej, zrozumienie kultury i sztuki oraz rozwój umiejętności osobistych. Posiadanie umiejętności w zakresie angielskiego może znacząco wpłynąć na Twój rozwój , otwierając szerokie możliwości w różnych dziedzinach życia.