Nauka angielskiego przed burzą mózgów w pracy

Home / Nowości / Nauka angielskiego przed burzą mózgów w pracy

Nauka angielskiego przed burzą mózgów w pracy

W dobie globalizacji, często przychodzi nam porozumiewać się w pracy ze współpracownikami z innego kraju. Dzięki temu, że angielski jest językiem internacjonalnym i powszechnie znanym taka komunikacja stała się możliwa. Niejednokrotnie zdajemy sobie sprawę, że z powodu realizacji jakiegoś międzynarodowego projektu należałoby pogłębić zasób słownictwa z pewnego zakresu. Jak ułatwić sobie naukę branżowego języka angielskiego, kiedy za kilka dni odbędzie się burza mózgów na znany wcześniej temat?

Nauka angielskiego poprzez pisanie i fiszki

Stwórz listę niezbędnych Ci wyrazów. Kilkukrotne ich napisanie nie tylko pomoże Ci zapamiętać poprawną pisownię, ale także utrwalić ich znaczenie.

Kursy SUMMER INTENSIVE Online

Innym sposobem jest tworzenie fiszek – kartoników z zapisanymi dwustronnie zwrotami i słówkami, związanymi z tematem planowanej burzy mózgów. Wpisuj do fiszki nie tylko słówko, ale całe wyrażenie, w którym to słówko występuje.

Nauka angielskiego poprzez czytanie

Czytanie tekstów w języku angielskim nie tylko pozwala Ci zobaczyć, jak słówka używane są w naturalny sposób w kontekście, ale także szybciej je zapamiętać. Przed burzą mózgów postaw na naukę angielskiego poprzez głośne czytanie artykułów związanych z jej tematem. Sprzyja ono powtarzaniu i zapamiętywaniu znanych wyrazów, oraz poszerza zakres słownictwa. Czytając na głos, przyzwyczajasz się do stosowania poznanych słów w praktyce.

Nauka angielskiego przez słuchanie pasywne.

Przed zapowiedzianą burzą mózgów postaw na pasywne słuchanie języka angielskiego. Cokolwiek robisz: sprzątasz, gotujesz, ćwiczysz, niech w tle rozbrzmiewa telewizja, radio, czy podcasty w obcym języku. Nie musisz koncentrować się na tym, czego słuchasz. Pasywne słuchanie to także nauka angielskiego. Pozwoli Ci ono przyswoić akcent i intonację, całą melodię języka, a także podświadomie słownictwo i struktury gramatyczne.

Nauka angielskiego przez skojarzenia

Zapisz słówko, o którym wiesz że może Ci się przydać i wokół niego wpisuj wszystkie inne słowa, które Ci się z nim kojarzą. Staraj się stworzyć stworzyć śmieszne, wyraziste skojarzenia, w szczególności słówek trudniejszych.

burza mózgu

Nauka angielskiego za pomocą map myśli

Technika mapowania myśli łączy w sobie wiele zalet: systematyzuje wiedzę, umożliwia budowanie skojarzeń i daje możliwość kreatywnego podejścia. Badania przeprowadzone w University of London na grupie studentów, dowodzą, że skojarzenia wytworzone podczas nauki z mapami myśli, pozwalają na zwiększenie trwale zapamiętanych informacji aż o 10 proc. Zapisz na kartce jedno słowo. które będzie główną kategorię (np. ECOLOGY). Od głównej tematyki rysujesz linie, które będą podziałem na podgrupy (np. VEGANISM, ENERGY, TRASH, ZERO WASTE). Od każdej podgrupy naszkicuj mniejsze linie, na których umieścisz potrzebne Ci wyrazy lub zwroty I zilustruj każde słówko obrazkiem. Jeśli użyjesz bogatej kolorystyki i symboli Twój mózg będzie efektywnie chłonął nowe słownictwo.

Nauka angielskiego dzięki uczeniu się pełnych zwrotów

Świetnym rozwiązaniem będzie lista angielskich zwrotów i gotowych reakcji językowych, które sobie przyswoisz, a następnie wykorzystasz w rozmowie. Warto postawić na aktywną naukę z krótkich nagrań na YouTube, powiązanych z tematem burzy mózgów. Słownictwo biznesowo-startupowe możesz na przykład czerpać z kanału Silicon Valley Girl. Usłyszane potoczne zwroty z pewnością przydadzą się do płynnego komunikowania.

Nauka angielskiego za pomocą aplikacji

Osoby uczące się angielskiego mają do wyboru wiele bardzo różnych aplikacji, Należą do nich Anki, Memrise czy Quizlet Do powtarzania potrzebnego słownictwa, rewelacyjna jest aplikacja Kahoot . W sieci możesz korzystać z wielu elektronicznych narzędzi do tworzenia map myśli. Są nimi m.in. Coggle SketchBoard oraz WiseMapping. Możesz też wykorzystać funkcję SmartArt w programie Word zainstalowanym na Twoim komputerze czy laptopie.